Paweł Adamowicz nie żyje
  Zmarł 14.01.2019

  KSIĘGA KONDOLENCYJNA

  Rozwiń
  Paweł Adamowicz nie żyje
  Zwiń
  Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku....

  Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Rekrutacja do III LO, popularnej "Topolówki", na rok szkolny 2018/2019 [zdjęcia]

  mk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku
  1/37

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Misztal

  III LO to jedno z najpopularniejszych gdańskich liceów. "Topolówka" nie narzeka na brak chętnych do nauki. Na dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym w czwartek 12.04.2018 r. przyszły tłumy.
  Od lat do III LO w Gdańsku dostają się tylko najlepsi absolwenci gimnazjów. Podczas dnia otwartego gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. jakich progów punktowych można się spodziewać podczas rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 oraz jakie profile klas zaplanowała dyrekcja od września 2018.

  - Uczniowie "Topolówki" oprowadzali nas po szkole, rozdawali ulotki, przygotowali też poczęstunek. Było bardzo sympatycznie - mówi Julia z Gimnazjum nr 25 w Gdańsku, która w czwartek odwiedziła III LO.

  Zobacz galerię

  Zobacz też:

  Atuty III LO. Dlaczego warto wybrać "Topolówkę"?  III LO od lat jest jednym z najlepszych liceów ogólnokształcących na Pomorzu. Dyrekcja "Topolówki" z dumą podkreśla, że uczniowie świetnie radzą sobie z polską, międzynarodową oraz hiszpańską maturą i zdobywają laury na ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych.

  W 2017 roku w prestiżowym rankingu "Perspektyw" III LO zajęło III miejsce w Gdańsku (po V LO i "Autonomiku") i VI miejsce w województwie pomorskim. Przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę wyniki matur (na poziomach podstawowym i rozszerzonym) oraz wyniki olimpiad.

  Czytaj więcej na ten temat: TOP 10 najlepszych liceów na Pomorzu. Prestiżowy ranking liceów ogólnokształcących 2018 "Perspektyw"


  - Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami i szkołami wyższymi w kraju i zagranicą - podkreśla dyrekcja III LO.- „Topolówka” jest szkołą wielopokoleniową – uczą się tutaj nie tylko dzieci, ale i wnuki absolwentów. Corocznie organizujemy obozy integracyjne dla klas I, a uczniowie ze swoimi wychowawcami podróżują po Polsce i Europie. Organizujemy wymiany międzynarodowe. Realizujemy liczne projekty artystyczne i konkursy międzyszkolne. Nasze reprezentacje w piłce siatkowej i koszykowej, lekkiej atletyce i pływaniu odnoszą sukcesy w rozgrywkach szkół średnich Gdańska.

  Czytaj również: Jak wybrać szkołę średnią? TOP 10 zasad, które są pomocne, gdy wybierasz dalszą edukację [poradnik]


  Rekrutacja do III LO na rok 2018/2019. Jakie klasy proponuje "Topolówka"?


  III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte i IB World School No 001309 (czyli Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Gdańsku) mieści się przy ul. ul. Topolowej 7 w Gdańsku.

  Dane kontaktowe:
  tel./fax: +48 58 341-06-71
  e-mail: sekretariat@topolowka.pl, ib.school@topolowka.pl
  www.topolowka.pl

  Klasy pierwsze (dwujęzyczne z j. angielskim) w roku szkolnym 2018–2019
  • A – ekonomiczna; rozszerzone przedmioty: matematyka i geografia albo biologia; język obcy: angielski, hiszpański albo niemiecki
  • B – biologiczno-chemiczna; rozszerzone przedmioty: biologia, chemia; język obcy: angielski, niemiecki
  • C – lingwistyczna; rozszerzone przedmioty: język polski i jeden z czterech do wyboru: geografia, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie; język obcy: angielski, hiszpański albo niemiecki
  • D – matematyczno-fizyczna; rozszerzone przedmioty: matematyka, fizyka; język obcy: angielski, hiszpański albo niemiecki
  • preIB1, preIB2 przygotowująca do programu dyplomowego matury międzynarodowej
  (IB); rozszerzone przedmioty od drugiej klasy do wyboru: historia, geografia, biologia, chemia, matematyka, fizyka, psychologia, ekonomia, visual arts, informatyka oraz obowiązkowo teoria wiedzy i CAS; język obcy: angielski, niemiecki albo francuski

  Sprawdź ofertę pozostałych liceów ogólnokształcących w Gdańsku [profile klas LO]  Jakie progi punktowe obowiązywały w III LO podczas rekrutacji w ub.r.?  Zobacz, ile trzeba było mieć punktów w zeszłym roku, żeby dostać się do danej klasy w III LO.  Podczas tegorocznej punktacji progi prawdopodobnie się zmienią - będą zależeć od tego, jakie świadectwa złożą uczniowie chętni do przyjęcia w "Topolówce". Im będą lepsze, tym progi punktowe będą wyższe.

  Sprawdź progi punktowe w najlepszych liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2017 [LO - punkty]  Polecamy również:  Matura 2018. Anna Konarzewska o maturze z polskiego


  MATURA 2018 - PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINÓW:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Egzamin ósmoklasisty - próbne testy

  WIDEO

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!