reklama

Dzień otwarty BCT w Gdyni 2018. Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni zaprasza 14.07.2018 na teren portu [zdjęcia]

ABZaktualizowano 
Dzień Otwarty BCT 2018. Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni zaprasza w sobotę, 14.07.2018 Przemyslaw Swiderski
Bałtycki Terminal Kontenerowy (BCT) w Gdyni zaprasza w sobotę, 14 lipca 2017 na dzień otwarty. W godz. 9-14 na odwiedzających, oprócz możliwości zwiedzania niedostępnego na co dzień terenu portu, czekać będzie wiele atrakcji.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas dnia otwartego będzie możliwość przyjrzenia się pracy terminalu z bliska, obejrzenia terminalowych maszyn, przyjrzenia się przeładunkowi kontenerów na statku kontenerowy oraz posłuchania o specyfice kolejowych przeładunków kontenerów.

Pod okiem pracowników BCT mieszkańcy Trójmiasta i turyści będą mogli spróbować obsługi dźwigów, podnoszących kontenery.

Na sobotni dzień otwarty gdyńskiego BCT Krajowa Administracja Skarbowa i Izba Celna w Gdyni przygotowała prezentację pracujących na terminalu skanerów stacjonarnego i mobilnego, prezentację pracy psa tropiącego, mini laboratorium oraz nietypowe eksponaty, które nielegalnie próbowano wwieźć do kraju. Portowa straż Pożarna zaprezentuje natomiast swoje wozy bojowe i pokaz gaszenia pożaru.

Wszystko na temat BCT w Gdyni

Do dyspozycji zwiedzających będą także pracujące w porcie holowniki - będzie można wejść na pokład i posłuchać opowieści kapitanów.

Dzień Otwarty BCT 2017 - zobacz wideo:

Akwarium Gdyńskie zaproponuje interesujące prezentacje fauny i flory Bałtyku. Na swoim stoisku prezentować będzie okazy zza siedmiu mórz i rzek. Podwodny świat oglądać będzie można w skali mikro i makro. Z pewnością nie zabraknie „pasażerów na gapę”, którzy przybyli do bałtyckich portów z wodami balastowymi statków. Wśród imigrantów znajdą się krabiki z Ameryki, babki bycze z Morza Czarnego czy krewetki z Atlantyku. Na naszym stoisku pojawią się również okazy z dalekich podróży. A wszystko to w atmosferze pikniku rodzinnego.

- W tym roku chcemy również zachęcić was, mili goście, do zrobienia czegoś ważnego - informują przedstawiciele BCT w Gdyni. - Podczas naszej imprezy pragniemy wspomóc nasze gdyńskie Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań. Drodzy goście, wypatrujcie zatem wolontariuszy i wspomóżcie proszę tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

n
np. Jan Kowalski

Niech nikogo nie zwiedzie ten szlachetny - jedynie wizerunkowy - zabieg/pomysł. Kierownictwo BCT nie szanuje nawet swoich pracowników (niektórym skutecznie zniszczono tam zdrowie), więc o jakiejkolwiek empatii nie ma mowy!

Dodaj ogłoszenie