Dzień Nauczyciela 2018: Kiedy wypada? Czy w Dzień Edukacji...

  Dzień Nauczyciela 2018: Kiedy wypada? Czy w Dzień Edukacji Narodowej jest wolne? Życzenia i prezenty na Dzień Nauczyciela 2018 [15.10.2018]

  TK

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada

  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada i czy w Dzień Edukacji Narodowej jest wolne? Życzenia i prezenty na Dzień Nauczyciela 2018

  Dzień Nauczyciela 2018 już dziś! Kiedy dokładnie wypada? 14 października (14.10.2018) oficjalnie świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, który będzie okazją do podziękowania nauczycielom i pedagogom za ich pracę. Uczniowie w ten dzień składają im życzenia, piszą wierszyki, czy przynoszą kwiaty, a w szkołach uroczysty charakter Dnia Nauczyciela podkreślają organizowane akademie czy apele. W tym roku Dzień Nauczyciela wypada w niedzielę, zatem w szkołach nauczyciele świętować będą 12 lub 15 października. Zobacz również memy na Dzień Nauczyciela, które zebraliśmy w galerii.
  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada

  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada i czy w Dzień Edukacji Narodowej jest wolne? Życzenia i prezenty na Dzień Nauczyciela 2018

  Dzień Nauczyciela już dziś!  To jest ten dzień, w którym swoje święto mają... nauczyciele! W tym roku Dzień Nauczyciela wypada w niedzielę. W wielu szkołach już w piątek uczniowie i grono pedagogiczne spotkali się na uroczystych apellach. Niektórzy świętować będą Dzień Nauczyciela 2018 dopiero w poniedziałek, 15 października.

  Dzień Nauczyciela to dobry moment na podziękowania za codzienną pomoc, cierpliwość, ciekawie prowadzone zajęcia. Tego dnia zazwyczaj wręczamy nauczycielom kwiaty i słodkie upominki. Pamiętajcie też o miłych życzeniach!

  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada? DATA: 14.10.2018


  Dzień Nauczyciela w Polsce wypada co roku tak samo. 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, a jego uroczysty charakter podkreślają:
  • akademie i apele w szkołach z bogatym programem artystycznym,
  • życzenia i podziękowania dla pedagogów za trud pracy


  ZOBACZ KONIECZNIE
  MEMY NA DZIEŃ NAUCZYCIELA:  Ponadto często tego dnia nauczyciele i pedagodzy otrzymują wyróżnienia i nagrody za sukcesy w swojej pracy.

  Zobacz także: Życzenia na Dzień Nauczyciela. Zobacz i skorzystaj!  W tym roku Dzień Nauczyciela wypada w niedzielę, 14 października. W związku z tym uroczystości w szkołach odbywać się będą najprawdopodobniej w dwóch terminach:
  • 12 października, piątek,
  • 15 października, poniedziałek


  Dzień Nauczyciela nie jest jednak dniem wolnym od szkoły i pracy.

  Dzień Edukacji Narodowej a Dzień Nauczyciela


  Dzień Nauczyciela został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku - to święto oświaty i szkolnictwa, którego data zmieniła się od roku 1982 na mocy ustawy Karta Nauczyciela.

  Dzień Edukacji Narodowej 14 października upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 14 października dalej jednak nazywany jest powszechnie Dniem Nauczyciela, natomiast zmiana w kalendarzu podyktowana była również faktem stworzenia możliwości świętowania dla wszystkich pracowników oświaty.

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Egzamin ósmoklasisty - próbne testy

  WIDEO

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!