Światowy Dzień Łapania Za Biust obchodzimy już dzisiaj, 5 lipca. Kto wymyślił to "święto", uważane za niektórych za szowinistyczne? Zobaczcie, jaki cel przyświeca Światowemu Dniu Łapania Za Biust.

Kalendarz świąt nietypowych zdobywa coraz większą popularność. Codziennie obchodzone są święta, o których jeszcze do niedawna nikt nie słyszał. Dni sekretarki, sołtysa, kaszanki czy psa już nikogo nie dziwią. 5 lipca wypada kolejne nietypowe święto - Dzień Łapania za Biust.

Zobacz galerię

Światowy Dzień Łapania Za Biust. Nietypowe święto wypada 5 lipca

Dziś obchodzony jest nietypowy dzień - Dzień Łapania za Biust. Święto zostało wymyślone przez internautów i co roku budzi kontrowersje. Przez jednych uważane jest za wyraz seksizmu, przez innych za jedno z wielu śmiesznych świąt.

Zobacz Dzień Łapania za Biust. Kto wymyślił to święto? Rosjanin namówił 1000 kobiet, aby.. Nie zgadniecie! (zdjęcia)

Te dziwne i oryginalne święta jednych śmieszą, innych zniesmaczają ale na pewno nikomu nie szkodzą. Każda okazja jest dobra żeby chociażby się uśmiechnąć i oderwać od szarej rzeczywistości.

Światowy Dzień Łapania Za Biust - 5 lipca. Kto to wymyślił?

Ten międzynarodowy dzień uważany jest przez niektórych za typowo szowinistyczne święto. Nie sposób oczywiście świętować go bez kobiet. Fakt, iż łapanie ich za piersi, powszechnie uważane jest za skrajny brak ogłady, nie przeszkadzał jednak komikowi z Rosji, Samowi Nickelowi, który w 2009 roku namówił 1000 napotkanych na ulicach kobiet, by pozwoliły mu dotknąć swojego biustu. Po takiej wymianie energii, jak twierdził, będzie gotowy uścisnąć dłoń wielmożnemu Władimirowi Putinowi. Rosyjski prezydent przystał na propozycję.

Światowy Dzień Łapania Za Biust również 31 marca

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Wiktorii wykazały, że kobiecie piersi to zwykle pierwsza rzecz (właściwie dwie rzeczy), na którą spoglądają mężczyźni. Ponadto wiele osób, w tym również kobiet, postrzega piersi nie tylko erotycznie, ale również w kategoriach przyjemności estetycznej. Dzień Łapania za Biust to jednak nie tylko przejaw męskiego szowinizmu. W niektórych krajach anglojęzycznych obchodzony jest 31 marca - w ramach kampanii promującej profilaktykę raka piersi. Doprawdy trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

WIDEO Dzień Łapania za Biust w Białymstoku w 2017 roku