MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Dziecka w Akademii Marynarki Wojennej

(Patsz)
W niedzielę, 29 maja, marynarze zapraszają dzieci na skwer Kościuszki. Przy okręcie-muzeum ORP "Błyskawica" zacumuje jedna z najlepiej uzbrojonych jednostek Marynarki Wojennej - okręt rakietowy ORP "Piorun".

Najmłodsi będą mogli wejść na pokład okrętu, zobaczyć jak wygląda praca i służba marynarzy, usiąść za sterami, czy też "dotknąć" uzbrojenia. Na dzieci czekają także inne atrakcje.

Okręt rakietowy ORP "Piorun" zacumuje przy nabrzeżu Marynarki Wojennej w basenie Prezydenta w niedzielę rano. Od godziny 11:00 do 16:00 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami będą mogły wejść na jego pokład.

Ponadto okręt-muzeum ORP "Błyskawica" oraz wystawa plenerowa Muzeum Marynarki Wojennej będą udostępnione za darmo do zwiedzania od godziny 12:00 do 16:00. W tym samym czasie rozpocznie się także program artystyczny przygotowany przez Orkiestrę i Kompanię Reprezentacyjną Marynarki Wojennej oraz zespoły wokalne.

Program Marynarki Wojennej na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

12.00 - 12.30 - Występ Orkiestry Reprezentacyjnej MW - teren przed ORP "Błyskawica"
12.30 - 12.45 - Musztra Paradna w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej MW - teren przed ORP "Błyskawica"
12.45 - 13.00- Występ Zespołu Wokalnego z Klubu MW "Riwiera" - ORP "Błyskawica"
13.00 - 13.45 - Występy dzieci z Koła wokalnego Klubu MW "Riwiera", laureatów Konkursu Piosenki Europejskiej oraz wokalistów z Klubu Brygady Lotnictwa MW - ORP "Błyskawica"
13.45 - 14.00 - Występ Zespołu Wokalnego z Klubu MW "Riwiera" - ORP "Błyskawica".

ORP "Piorun" to okręt rakietowy Marynarki Wojennej wchodzący w skład Dywizjonu Okrętów Bojowych 3 Flotylli Okrętów w Gdyni. Przeznaczony jest głównie do wykonywania ataków rakietowych na cele nawodne oraz artyleryjskich do celów nawodnych i powietrznych. W operacjach morskich może być wykorzystany do prowadzenia działań ofensywnych, a także osłony zespołów okrętowych i szlaków komunikacyjnych, po których poruszają się jednostki transportowe. Może prowadzić operacje embarga, monitoringu, kontroli żeglugi i zwalczania zagrożeń terrorystycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki