Dzień Dziecka na Pomorzu. Sprawdź, gdzie się wybrać 1 czerwca!

AT
Na Dzień Dziecka czeka się cały rok!
Na Dzień Dziecka czeka się cały rok! Piotr Krzyżanowski
Sobota to nie tylko szczególny dzień dla najmłodszych, ale i okazja do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Sprawdź, gdzie się wybrać, by 1 czerwca był udany.

GDAŃSK

Atrakcje dla najmłodszych przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Impreza odbędzie się w sobotę, w godz. 11-16. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcyjnych zadań, za wykonanie których będą rozdawane stemple. Kto będzie miał ich najwięcej, może liczyć na najlepsze nagrody.

- W tym roku dodatkową atrakcją będzie Bieg Rodzinny, który wystartuje o godzinie 13 - zachęca Grzegorz Pawelec, rzecznik prasowy MOSiR. - Dystans do pokonania to ok. 1000 metrów na trasie wiodącej alejkami parkowymi. By wystartować, trzeba zgłosić się w minimum dwie osoby. W każdej drużynie powinno znaleźć się dziecko do lat 16. Formuła biegu jest otwarta i stanowi formę wspólnej zabawy. Nie będzie zatem prowadzona żadna klasyfikacja. Liczy się tylko udział, a wszyscy startujący będą mieli szansę wygrania jednego z trzech rowerów ufundowanych przez Grupę GPEC. Poza tym pracownicy MOSiR zachęcają do podziwiania pokazów tańca i sztuk walki. Będzie można również rozegrać mecz siatkówki z gwiazdami sportu z drużyny Lotos Trefl.

Każdy, kto chce, wypróbuje swoje siły na ściance wspinaczkowej i w parku linowym. Ci, którzy się zmęczą, mogą odpocząć i nabrać energii przy grillu.

Udział we wszystkich sobotnich konkurencjach jest bezpłatny.

Impreza odbędzie się w Parku im. Ronalda Reagana, w "Krainie Zabawy", przy ulicy Dąbrowszczaków.
Do udziału zapraszają: Grupa GPEC, MOSiR Gdańsk, Trefl S.A. oraz Lotos Trefl.

GDYNIA

1 czerwca do wspólnego świętowania zaproszą gdyńscy harcerze. Pierwszy raz w historii będzie można zwiedzić niedostępne na co dzień pomieszczenia i podziemia Stanicy Harcerskiej ZHP przy ul. Prusa 9. Tam oraz na skwerze Arki Gdynia, w godz. 10-18, odbędzie się harcerski festyn rodzinny. W programie m.in. pokazy filmu o harcerzach, ognisko, nauka maskowania i wojskowy tor przeszkód.

Te dzieci, które z powodu choroby nie będą mogły bawić się na festynie, również czeka niespodzianka. Małych pacjentów Szpitala św. Wincentego a Paulo odwiedzą aktorzy Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej. Przebrani będą w kolorowe stroje z bajek, które można było zobaczyć w różnych spektaklach. Dzieci w szpitalu odwiedzi również prezydent miasta.

Główne atrakcje obchodów Dnia Dziecka w Gdyni odbędą się jednak 2 czerwca. Tego dnia, w godz. 11-17, na plaży w Śródmieściu oraz bulwarze Nadmorskim odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. W programie m.in.: joga dla dzieci, nauka tańca z cheerleaderkami, pokazy edukatorów z Centrum Nauki Experyment, prezentacje wozów strażackich i policyjnych.

Z kolei o godz. 14 dzieci otrzymają klucz do bram Gdyni. Tego dnia będzie można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) oraz okręt ORP Błyskawica.

Akademia Morska udostępni Planetarium na Wydziale Nawigacyjnym (al. Jana Pawła II). W godz. 10-13, co godzinę, odbywać się tam będą seanse.

WDZYDZE KISZEWSKIE i KOŚCIERZYNA

We Wdzydzach Kiszewskich, w Muzeum Kaszubskim Parku Etnograficznym, w sobotę od godz. 12 rozpoczną się lekcje języka kaszubskiego, warsztaty muzyczne, nauka kaszubskiego abecadła, pisanie gęsim piórem lub stalówką. W ramach programu "Na wiejskim podwórku" najmłodsi będą mogli uczestniczyć w dawnych dziecięcych zabawach, które odbędą się w zagrodzie z Trzebunia i przy szkole z Więckowach. Ponadto odbędzie się kiermasz zabawek, prezentacja dawnych wiejskich prac domowych i gospodarskich, malowanie na szkle, wykonywanie kwiatów z papieru oraz toczenie naczyń.

W Kościerzynie wielkie świętowanie z okazji Dnia Dziecka rozpocznie się 1 czerwca na kościerskim Rynku oraz w parku przy ul. 8 Marca.

W miejskim parku o godz. 10 rozpoczną się zawody sportowe SKATE, a także turniej koszykówki w streetballa. Z kolei na godz. 11.30 zaplanowano paradę zatytułowaną "Kraina Maluchów". Później przyjdzie pora na rozmaite konkursy i zabawę, w której będą brać udział między innymi wróżki. Z myślą o dzieciach, policjanci zaprezentują różnego rodzaju pokazy, w tym umiejętności psa policyjnego. Będzie też można przenieść się w krainę bajek.

Teatr Picolo przedstawi bajkę "Piraci Kapitana Haka", a Teatr Artre "Jasia i Małgosię". Atrakcji nie zabraknie również na kościerskim Rynku. Tutaj świętowanie rozpocznie się od godz. 10. Będą pokazy iluzji, sprzętu strażackiego oraz policyjnego. O godz. 13 na scenie zaprezentuje się Zespół Mała Kościerzyna. Odbędą się również warsztaty papieru czerpanego.

KARTUZY

Rozpościerające się u stóp najwyższego wzniesienia na Niżu Środkowoeuropejskim Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo- Wieżyca Pomorzanom znane jest głównie z zimowych atrakcji, ośrodka narciarskiego oraz białego szaleństwa na stoku. A kompleks działa równie prężnie latem.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka o godz. 12 odbędzie się tam po raz pierwszy Wielki Piknik Rodzinny. Najmłodsi z racji swojego święta mogą liczyć na specjalne względy - ze wszystkich atrakcji, które dla nich tego dnia przygotowano, będą korzystać za darmo.

Na dzieci czekać będą - park zabaw z ponadsześciometrową zjeżdżalnią, zamek czy miniścianka wspinaczkowa. Ponadto młodzi amatorzy sportów ekstremalnych będą mogli skorzystać z zorbingu, czyli wycieczki po małym wieżyckim stoku w futurystycznej dmuchanej kuli i sprawiających mnóstwo frajdy kul na wodzie.

Na nieco starszych czekać będzie mountainboard, czyli jazda na desce przystosowanej do poruszania się po każdym terenie oraz pokaz jazdy trójkołowcem górskim. Uczestnicy konkursów rodzinnych będą mieli szansę wznieść się w niebo balonem lub ruszyć w rejs po Jeziorze Ostrzyckim - to nagrody, które dla nich przewidziano.

Pobyt w Koszałkowie umilą występy laureatów czwartej edycji "Kaszubskiego Idola", a o godz. 20 zebrani cofną się w czasie i odbędą podróż w różowe lata 70. za sprawą grupy Abba-Cover. Do późnego wieczoru będzie trwała zabawa na plenerowej dyskotece.

OSTRZYCE

1 czerwca o godz. 13 przy Centrum Informacji Turystycznej w Ostrzycach rozpocznie się Festiwal Smaków Rybnych Kaszebscze Rebe. W programie imprezy przewidziano konkurs kulinarny z gotowaniem na żywo, pokazy mistrzów sztuki kulinarnej i pokaz rzeźbienia owoców. Każdy chętny będzie mógł skosztować wyśmienitych potraw i zupy rybnej.

Z okazji przypadającego tego dnia święta dzieci o godz. 15. 30 odbędzie się spektakl "Złota Rybka".

TCZEW

Dzień Dziecka w Tczewie w tym roku upłynie pod hasłem "Witaj przygodo". Miłośnicy przygód powitają 1 czerwca w samo południe na polanie przy zegarze słonecznym w Parku Miejskim przy ulicy Kołłątaja.

Od godz. 12 prężnie zaczyna działać obóz harcerski, natomiast od godz. 14 rozpoczynają się działania na scenie. W programie pojawi się II edycja akcji "Moja Stopa Mojej Ziemi" oraz "Albumu rodzinnego". Będą występy uczestników warsztatów wokalno-aktorskich Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie oraz I Tczewski Przegląd Piosenki Harcerskiej.

Nie zabraknie konkursów oraz harcerskich konkurencji sprawnościowych, wśród których znajdzie się taniec zbijaniec i walki kogutów. A na koniec wystąpi zespół Kosmokwaki.

Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się: malowanie twarzy, przypinki i bilety na karuzelę oraz inne zabawy. Więcej informacji na stronie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Tel. 58 531 07 07

WEJHEROWO

Impreza dla dzieci 1 czerwca odbędzie się w Parku Majkowskiego. W tym roku impreza przybrała nazwę I Integracyjnych Igrzysk Sportowych z okazji Dnia Dziecka "Olimpiada Uśmiechu". Festyn organizuje Wejherowskie Centrum Kultury przy współpracy z Jackiem Drewą i Stowarzyszeniem "Naprzód Wejherowo".

Główny trzon olimpiady stanowi rywalizacja siedmiu drużyn składających się z osób dorosłych i dzieci. Drużyny wystawią różne wejherowskie organizacje. Będzie też drużyna wyłoniona z publiczności. Wszyscy wystartują w takich konkurencjach, jak: skoki w workach, stonoga, bieg z jajem, słodki konkurs kulinarny itp. Główną nagrodą będzie puchar przechodni.

Oprócz tego przygotowane są inne atrakcje, m.in. wozy - strażacki i policyjny, pokaz tresury psa policyjnego, prezentacja motocykli, podróż żółtą syrenką, karaoke, clown, malowanie twarzy, rysowanie karykatur, szałowe fryzury dla milusińskich i wiele innych. Początek godz. 16.

RUMIA

W sobotę Klub Turystyki Rowerowej "Sama Rama" proponuje wycieczkę rowerową. Zbiórka na parkingu przy ZSO (SP 9) przy ulicy Stoczniowców. Wyjazd w trasę: godz. 9.30.

O godzinie 15 czeka nas kolejna rowerowa zabawa, tym razem piknik "Wszyscy jesteśmy dziećmi". Będzie to przejazd ulicami Rumi, a później ognisko, zabawa i konkursy z nagrodami.

Na miłośników siatkówki w sobotę w hali MOSiR czeka Turniej Piłki Siatkowej o Puchar EDF Wybrzeże.

Niedzielę z kolei rozpocznie Turniej Tenisa Stołowego - potrwa od godz. 10. do 13.

Od godziny 15 w parku miejskim przy ulicy Filtrowej w Janowie rozpocznie się festyn. W programie: Clown Pinezka, "Kolorowy Pociąg" Teatru Rozmaitości z Gdańska, przedstawienie "O Wróbelku Elemelku" Teatru Koperka i Kminka.

MALBORK

W piątek, w godz. 10-18, na parkingu przy ul. Sierakowskich w centrum miasta pojawią się namioty sferyczne, w których dzieci, a także młodzież będzie mogła dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Unii Europejskiej. Akcję organizuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w ramach projektu "Fundusze Europejskie. Polska korzysta". W programie m.in. zjazd po wirtualnym stoku narciarskim, multimedialne pokazy robotów wspomagających działania antyterrorystyczne i antykryzysowe, pokazy eksperymentów naukowych i doświadczeń, wirtualna wycieczka w technologii panoramy 360°, warsztaty fotograficzne i plastyczne, pokazy filmowe.

1 czerwca w godz. 10-18 będzie ciąg dalszy "unijnych" atrakcji na ul. Sierakowskich, a o 13.30 na pl. Jagiellończyka rozpocznie się impreza przygotowana przez dom kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Miś. W programie m.in. występy zespołów dziecięcych oraz pokaz zumby.

(IM), (jk), (AMN), (WM), (MD), (szal), (kp)

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie