Dzieci wspierają... dzieci

  Dzieci wspierają... dzieci

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na Jarmarku Gwiazdkowym nagrodzono laureatów konkursu plastycznego "Rozjaśnij hospicyjne niebo", zorganizowanego przez gdańskie hospicjum. Wzięli w nim udział uczniowie ze 178 szkół. Jury konkursu otrzymało ponad 1700 prac, z których wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych.
  - Głównym tematem okazały się anioły. Ocenialiśmy przede wszystkim świeżość pomysłu, wyobraźnię i zaskakujące wykorzystanie materiału - wyjaśnia Sławomir Witkowski, prodziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. I tak nagrodę w grupie klas 0-III otrzymała Weronika Głodna ze Szkoły Podstawowej w Starej Kiszewie, w przedziale wiekowym klas IV-VI nagrodzono Katarzynę Górzeńską z SP nr 26 w Gdyni, a na poziomie gimnazjalno - licealnym wyróżniła się Paulina Czarnecka z I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

  Grand Prix w grupie warsztatów terapii zajęciowej otrzymała Iwona Nowomiejska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gdańsku. - Zrobiłam anioła z drewna, którego później pokryłam wełną. Tworzyłam go przez kilka dni. Cieszę się, że chociaż tak mogę pomóc chorym dzieciom - opowiadała 16 - letnia Paulina Czarnecka.

  Kapituła konkursowa przyznała też kilkunastu uczestnikom wyróżnienia i dyplomy. - Specjalnie na tą okazję zrobiłam figurkę dziadka do orzechów. U nas w szkole też mamy akcję charytatywną. Zbieramy "Górę Grosza", która będzie przeznaczona dla potrzebujących - wyjaśniała Julia Polak z gimnazjum nr 17 na gdańskiej Zaspie.

  Nagrody wręczano w Altance św. Mikołaja, tłumnie otoczonej zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. - Byłem kiedyś w hospicjum i ogromne wrażenie zrobili na mnie wolontariusze, którzy wspierali tamtejszych pacjentów. Teraz sam należę do Caritasu - mówił 14-letni Arkadiusz Gieniusz z Gdańska.
  Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć ( bądź kupić ) w gablotach, które stoją przy "Niebiańskiej Galerii", prowadzonej przez hospicjum na Jarmarku Gwiazdkowym. Nie mają ustalonej ceny. - Jeżeli komuś spodoba się coś z twórczości uczniów, to wystarczy, że wrzuci dowolny datek do naszej puszki - tłumaczy Aneta Puszko z Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza.

  Zaczęła się też świąteczna licytacja "Paczek od serca", ofiarowanych przez znane osobistości ze świata polityki, sportu i muzyki. "Pod młotek" pójdzie dziś worek treningowy i rękawice Dariusza Michalczewskiego, a także dwie płyty CD, na których Krystyna Janda czyta "Awanturę o Basię". Licytacja odbędzie się na antenie Radia Gdańsk w godz. 12-16. Wszystkie informacje z przebiegu nietypowej aukcji można znaleźć na stronie www. radiogdansk.pl.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo