Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci na artystycznych koloniach Brave Kids przygotowują spektakl, który będzie można zobaczyć w Centrum św. Jana już 17 lipca 2020

OPRAC.: TR
Od kilku dni dzieci różnych narodowości uczestniczą w kreatywnych warsztatach artystycznych w ramach projektu Brave Kids. Pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych przygotowują program, który zaprezentują 17 lipca w Gdańsku.
Od kilku dni dzieci różnych narodowości uczestniczą w kreatywnych warsztatach artystycznych w ramach projektu Brave Kids. Pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych przygotowują program, który zaprezentują 17 lipca w Gdańsku. Mat. prasowe
Po raz kolejny zawitał do Gdańska projekt Brave Kids, tym razem w formie artystycznych półkolonii dla dzieci z Trójmiasta. Od kilku dni dzieci różnych narodowości uczestniczą w kreatywnych warsztatach artystycznych. Pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych przygotowują spektakl, który zaprezentują 17 lipca w Centrum Św. Jana w Gdańsku.

Od kilku dni dzieci różnych narodowości uczestniczą w kreatywnych warsztatach artystycznych w ramach projektu Brave Kids. Pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych przygotowują program, który zaprezentują 17 lipca w Gdańsku.

W lokalnej odsłonie projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids 2020 bierze udział ponad 20 dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Na co dzień mieszkają w Trójmieście, ale pochodzą z czterech różnych krajów: Polski, Ukrainy, Białorusi i Indii.

– Połączenie kultur absolutnie działa! – cieszy się Aleksandra Musielak, koordynatorka finału projektu w Trójmieście. – Tegoroczna formuła sprawdza się znakomicie, chociaż tym razem jest nieco inna, ponieważ nie ma uczestników mieszkających za granicą – dodaje.

Dzieci i młodzież przez kilkanaście dni od 6 lipca spotykają się na warsztatach tanecznych i ruchowych w Morskiej Szkole Podstawowej w Gdańsku. Tam pod okiem dwójki instruktorów artystycznych przygotowują finałowy spektakl. Zajęcia prowadzą Kacper Matuszewski, finalista You Can Dance i członek Sopockiego Teatru Tańca oraz tancerka Agnieszka Ćwieląg.

Od kilku dni dzieci różnych narodowości uczestniczą w kreatywnych warsztatach artystycznych w ramach projektu Brave Kids. Pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych przygotowują program, który zaprezentują 17 lipca w Gdańsku.

Dzieci na artystycznych koloniach Brave Kids przygotowują sp...

Z pokazem finałowym Brave Kids wystąpią 17 lipca o godz. 18.00 w Centrum Św. Jana w Gdańsku. To wyjątkowe miejsce - pełni funkcję kościoła i sali wystawowej pod egidą Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Wstęp na spektakl będzie bezpłatny, lecz ze względu na bezpieczeństwo liczba miejsc będzie ograniczona. Organizatorzy uruchomili internetową rejestrację, żeby uprościć procedurę wejścia. Link do zapisu znajduje się TUTAJ.

Warsztaty poprzedzające lokalny finał prowadzone są w formie bezpłatnych półkolonii. Obok instruktorów artystycznych biorą w nich udział instruktorzy społeczni: psycholog Aleksandra Mońko i nauczycielka Weronika Figurska-Zięba. Zadaniem tej dwójki jest wsparcie integracji grupy oraz przełamywanie barier w kontakcie, a także tremy przed występowaniem na scenie.

– Idea projektu jest też taka, że dzieci uczą dzieci. Poprzez bezpośredni kontakt rozwijają, na przykład, umiejętności językowe – tłumaczy Aleksandra Musielak.

Podobne półkolonie rozpoczęły się we Wrocławiu. Brave Kids spotkają się w wakacje na warsztatach także w Warszawie, Przemyślu, Wałbrzychu i Rzeszowie.

Wszyscy uczestnicy spotkają się pod koniec sierpnia we Wrocławiu na unikatowym w skali kraju festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem”, podczas którego zaprezentują przygotowane na półkoloniach spektakle.

– Chcemy, żeby było to święto dzieci. Myślimy o całym tym wydarzeniu jako o Dniu Dziecka we Wrocławiu, który 1 czerwca właściwie się nie odbył – podsumowuje Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Uznanie na całym świecie
Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. W Gdańsku edycja koordynowana jest przez Stowarzyszenie Educational Challenge.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki