Działania na rzecz wsi nagrodzone koniczynką

  Działania na rzecz wsi nagrodzone koniczynką

  Alicja Zielińska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Marek Byczkowski otrzymał Kryształową Koniczynę, przyznawaną przez fundację 4H, w konkursie im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evansa, gdzie oceniane są przedsięwzięcia edukujące i aktywizujące środowiska wiejskie.
  Pomysł, żeby pokazywać ludzi aktywnych, a ich pomysły na pracę edukacyjną upowszechniać w całym kraju, zrodził się osiem lat temu. Kandydatury do nagrody zgłaszają marszałkowie województw, ale nagradzane są tylko trzy osoby.

  W tym roku nagrody otrzymali siostra Małgorzata Chmielewska z woj. świętokrzyskiego, Witold Kuczyński z woj. mazowieckiego i Marek Byczkowski z woj. pomorskiego.

  Kryształowa Koniczyna dla Marka Byczkowskiego, od lat prowadzącego Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy, to jak sam mówi, jedno z najwyższych wyróżnień. Jako dyrektor KUL przez lata działalności zorganizował dziesiątki kursów i warsztatów, dzięki którym mieszkańcy wsi mogli doskonalić swoje umiejętności i pasje. To zaś przekładało się m.in. na silniejsze poczucie własnej wartości, tak bardzo potrzebne szczególnie osobom z małych środowisk wiejskich.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo