Dyrektywa PSD2 - zmiany od 14.09 w bankowości internetowej. Nowe logowanie do konta bankowego i płatności kart. Czym jest dyrektywa PSD 2?

Pola LewickaZaktualizowano 
Dyrektywa PSD2 - zmiany od 14.09 w bankowości internetowej. Nowe logowanie do konta bankowego i płatności kart
Dyrektywa PSD2 - zmiany od 14.09 w bankowości internetowej. Nowe logowanie do konta bankowego i płatności kart Unsplash
Unijna dyrektywa PSD2 zacznie obowiązywać od 14 września. To spora zmiana dla klientów korzystających z bankowości internetowej i płacących kartą. Czym jest PSD2? To unijna dyrektywa Payment Services Directive, która wprowadza m.in. procedurę silnego uwierzytelnienia. Co oznacza ona dla klientów? Jakie zmiany wprowadza PSD2?

Zmiany w bankowości internetowej. Dyrektywa PSD2. Procedura silnego uwierzytelnienia

Ze względów bezpieczeństwa klientów wprowadzone zostają zmiany dotyczące uwierzytelniania. Oznacza to, że podczas dokonywania transakcji, nawet poniżej kwoty 50 zł, trzeba będzie wpisać PIN. Wprowadzenie dyrektywy ma na celu ochronę klientów przed oszustami, którzy korzystają z bezprzewodowych terminali - również podczas kradzieży karty nie uda się dokonać oszustom wielu transakcji.

Co to jest PSD2? Czym jest dyrektywa? Zmiany dla klientów w bankowości

Co oznacza dyrektywa PSD2 dla klientów banków podczas płatności zbliżeniowej? Kod PIN będziemy musieli podać w przypadku płatności poniżej sumy 50 zł - nie będzie to za każdym razem, ale podczas co 5 transakcji. Celem wprowadzenia dyrektywy PSD2 jest zwiększenie bezpieczeństwa płatności i danych klientów. Ale to nie wszystkie zmiany. Zmiany dotyczą również bankowości internetowej.

Podwójna weryfikacja podczas logowania. PSD2 -czym jest silne uwierzytelnianie?

Co to oznacza? Prócz logowania do bankowości internetowej podczas którego podawany jest login i hasło do konta, wymagane będzie także podanie kodu dostępu przysłanego SMS-em lub tego do aplikacji bankowej w telefonie.

PSD2 - co się zmienia dla klientów bankowości online od 14 września?

Klienci korzystający z bankowości internetowej będą proszeni o podwójną weryfikację. Nie będzie tak łatwo zalogować się do swojego konta bankowego - wymagane będzie podanie przysłanego kodu bądź wygenerowanie go. Również podczas płatności kartą należy się przygotować na częstsze podawanie kodu PIN - na te dwa sposoby zabezpieczone będą teraz środki znajdujące się na koncie.

Dyrektywa PSD2. Zmiany w płatnościach i logowaniu do bankowości online

Jakie są cele PSD2? Przede wszystkim spójny, sprawny i bezpieczny system płatności na terenie całej Unii Europejskiej. Warto pamiętać, że bankowość musi dostosowywać się do rozwoju technologii, a wprowadzenie dyrektywy PSD2 jest pozytywną zmianą dla klientów, gdyż chroni ich konta przed dostępem niepożądanych osób.

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

polecane: 60 Sekund Biznesu: W internecie jest wygodniej i większy wybór.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie