Dwóch kandydatów na stanowisko rektora Politechniki Gdańskiej. Wybory 3 czerwca

(KGK)
Politechnika Gdańska Karolina Misztal
Dwóch profesorów zdecydowało się na ubieganie się o stanowisko rektora Politechniki Gdańskiej.

Wybory uzupełniające zorganizowane po śmierci rektora PG - prof. Jacka Namieśnika, odbędą się 3 czerwca. We wtorek poznaliśmy ostateczną listę kandydatów na to stanowisko.

W szranki staną dwie osoby: prof. dr hab. inż. Janusz T. Cieśliński, prof. zw. PG oraz prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, prof. zw. PG. To oficjalna informacja potwierdzona przez Uczelnianą Komisję Wyborczą PG.

Prof. dr hab. inż. Janusz T. Cieśliński, prof. zw. PG Politechnika Gdańska
Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, prof. zw. PG Politechnika Gdańska

Kandydaci na stanowisko rektora przedstawią swoje programy wyborcze 29 maja 2019 r.

Przypomnijmy, że na wstępnej liście kandydatów było aż 11 nazwisk. Były to osoby zgłoszone przez studentów, doktorantów i pracowników, jednak nie wszyscy zdecydowali się kandydować.

Co ciekawe, dwóch profesorów dodatkowo wskazała także Rada Uczelni. Są to Janusz Cieśliński oraz Janusz Smulko. Ten pierwszy znalazł się na ostatecznej liście kandydatów.

Obecnie obowiązki rektora pełni prof. Piotr Dominiak - jako najstarszy członek senatu Politechniki Gdańskiej.

Wybory uzupełniające odbędą się 3 czerwca 2019 r. Nowy rektor będzie pełnił funkcję do 31 sierpnia 2020 roku.

Przypomnijmy, że profesor Jacek Namieśnik, rektor PG, zmarł 14 kwietnia.
- Odejście naszego rektora jest głębokim szokiem dla całej społeczności akademickiej Politechniki Gdańskiej, a także dotkliwą, bolesną stratą dla środowiska naukowego zarówno Trójmiasta, jak i całego naszego kraju – podkreślali przedstawiciele PG.
To właśnie ta uczelnia zajmowała szczególne miejsce w jego sercu.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wystarczy zadać sobie pytanie, jakie wymagania stawiane są na stanowisko szefa organizacji, także uczelni wyższej. I odpowiedź na pytanie, którego kandydata wybrać, nasuwa się sama.

G
Gość

Cieśliński już jest POŚMIEWISKIEM i nadal nim będzie (jeśli nie daj Boże wygra) tyle więcej ludzi będzie się śmiało.

G
Gość

A właściwie dlaczego funkcje rektora pełni prof.Dominiak? Przecież po 70 tym roku życia powinien być według przepisów NA EMERYTURZE! Jakieś specjalne względy?

Tylko Wilde. Cieśliński będzie pośmiewiskiem.

Dodaj ogłoszenie