Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 06godz.
  • 44min.
Odwiedź serwis wyborczy 

"Drzewko za makulaturę" 2017 na Pomorzu [MIEJSCA, TERMINY]

Anna Mizera-Nowicka
25.04.2015 gdyniapark kolibki - akcja dziennika baltyckiego drzewko za makulaturefot. przemyslaw swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
Rozpoczyna się nasza kolejna ekologiczna akcja „Drzewko za makulaturę”. Tym razem na Czytelników będziemy czekać aż w 17 miejscach na Pomorzu.

Tradycyjnie już sadzonki najróżniejszych drzew i krzewów będzie można odebrać za każde pięć kilogramów makulatury oraz kupon wycięty z „Dziennika Bałtyckiego”. Ale co ważne, naszej planecie pomagamy nie tylko sadząc te młode drzewka. Liczy się też to, że przynosząc zużyty i niepotrzebny już papier, ratujemy kolejne rośliny przed wycinką. Jak przypominają leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, żeby wyprodukować 70 kilogramów papieru, potrzebne jest ścięcie 80-letniej sosny!

KUPONY ZNAJDZIECIE W PAPIEROWYM WYDANIU "DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO"

Trzeba też pamiętać, że pozbywając się zalegającej w szafkach makulatury, dajemy jej kolejne życie. Karta papieru może być bowiem wykorzystywana nawet siedmiokrotnie. Sam proces recyklingu polega na rozwłóknianiu makulatury, pozbywaniu się różnego rodzaju zanieczyszczeń i następnie uszlachetnianiu masy. Potem taka masa zostanie podana na specjalną maszynę papierniczą.

Ale sadzonki można dostać nie tylko za papier. Za jedno stare urządzenie elektryczne, np. lodówkę, pralkę czy mikrofalówkę oraz kupon z gazety także będzie się należało drzewko. Elektrośmieci będziemy zbierać przed Leroy Merlin w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej.

Partnerzy naszej akcji to: Lasy Państwowe, E.Leclerc, Leroy Merlin, Eko Dolina, OPEC, Miasto Sopot, Szkółka Roślin Ozdobnych „Clematisy”, Zakład Utylizacyjny, Portu Rumia CH Auchan.

Najedź kursorem na mapę i sprawdź, gdzie prowadzimy akcję "Drzewko za makulaturę" w tym roku:

DRZEWKO ZA MAKULATURĘ W SOPOCIE - do sadzonki, bilet na mecz!
Drużyna Trefla Sopot przyłącza się do akcji Dziennika Bałtyckiego "Drzewko za makulaturę” w Sopocie, przy ul. Polnej 8! Do sadzonki drzewka dodajemy bilet na sobotni mecz Trefla Sopot z TBV Start Lublin!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie