Drużyna z Pelplina zbyt mocna dla Remusa

Koszykarze kościerskiego Remusa przegrali wyjazdowe spotkanie z KS Jedynka Pelplin.

Warto wspomnieć, że ten pojedynek był niezwykle ważny dla obu ekip, ponieważ decydował o zajęciu czwartej pozycji w grupie B ligi kadetów. Jak się okazało, nasi koszykarze nie wytrzymali presji, co było widoczne już w pierwszych minutach spotkania. Świadczy o tym pierwsza kwarta, którą nasi przegrali różnicą 13 punktów. Z kolei pierwsza odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 43:24. W drugiej połowie nasz zespół zagrał zdecydowanie lepiej, ale z ostatecznego sukcesu cieszyli się miejscowi, którzy wygrali 76:52. Ostatni mecz w tym roku, który będzie jednocześnie ostatnim spotkaniem tej fazy rozgrywek, kościerski Remus rozegra w najbliższy weekend. W niedzielę, 18 grudnia podopieczni Zbigniewa Kobusa zmierzą się we własnej hali z drużyną ze Starogardu Gdańskiego. Początek spotkania o godz. 12.