Drutex-Bytovia rozstrzelała Kotwicę Kołobrzeg

Lukasz Capar
Piłkarze Druteksu-Bytovii przegrywali po pierwszej połowie z Kotwicą Kołobrzeg 1:3, ale w drugiej części meczu zdołali odrobić wszystkie straty i w efektowny sposób pokonali rywala 6:3.

Dosyć niespodziewanie pierwsze minuty tego spotkania należały do piłkarzy Kotwicy. Byli aktywni w ataku, a przede wszystkim skuteczni. Na prowadzenie wyszli bowiem już w 4. minucie pojedynku za sprawą Łukasza Kacprzyckiego.

Nieco oszołomieni bytowianie potrzebowali trochę czasu, by się otrząsnąć. W 22. minucie, po uderzeniu zaledwie 19-letniego pomocnika Bartosza Lachowicza, drużyna trenera Tomasza Kafarskiego doprowadziła do remisu. Tyle że znowu zapomniała o defensywie. Między 26. a 31. minutą kołobrzeżanie strzelili kolejne dwie bramki.

Na drugą połowę trener Kafarski posłał do boju drugą „jedenastkę”, pozostawiając na boisku jedynie Michała Szromnika. No i gra Druteksu-Bytovii ożywiła się. Od 50. minuty bytowianie trafili do siatki rywala aż pięć razy. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Jakub Bąk, Martin Cseh, Artur Formela, jeszcze raz Bąk i Janusz Surdykowski.

Dodajmy, że między słupkami bramki Druteksu-Bytovii stanął cały mecz spędził wspomniany Michał Szromnik, który ostatnio grał w szkockim Dundee United. Jak na razie nie wiadomo, jaki los czeka golkipera. Wpuścił w meczu z Kotwicą trzy bramki i tym samym nie mógł być zadowolony ze swojego występu.

Drutex-Bytovia – Kotwica Kołobrzeg 6:3 (1:3)

6:3 Surdykowski (90)

Drutex-Bytovia (I połowa): Michał Szromnik – Mateusz Kaba, Krzysztof Bąk, Wojciech Wilczyński, Patryk Wolski, Omar Monterde, Michał Rzuchowski, Robert Mandrysz, Mario Cieślik, Kamil Wacławczyk, Bartosz Lachowicz. W pierwszej części ci grał też Krzysztof Kropidłowski.

Drutex-Bytovia (II połowa): Michał Szromnik – Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz, Artur Formela, Sebastian Kamiński, Bartłomiej Poczobut, Jakub Serafin, Jakub Bąk, Mateusz Klichowicz, Janusz Surdykowski.