Drutex-Bytovia ograła lidera I ligi z Katowic!

RR
Jakub Bąk dał drużynie z Bytowa trzy punkty w prestiżowym meczu z GKS-em Katowice www.drutexbytovia.pl
Lider I ligi w sobotę stawił się na boisku w Bytowie. Drutex-Bytovia postawiła się GKS-owi Katowice. Wygrała, dzięki trafieniu Jakuba Bąka z początku spotkania. Śląska drużyna straciła tym samym fotel lidera na rzecz... Chojniczanki.

- Ten sezon bardzo fajnie nam się układa. Gramy nieźle w piłkę, zdobywamy dużo punktów. Warto byłoby zakończyć ten rok pozytywnie. Czekają nas jeszcze trzy bardzo ciężkie spotkania. Równie ciężkie będzie w Bytowie. Bytovia ma określony styl, jest prowadzona przez trenera Tomasza Kafarskiego przez długi czas - wyjaśniał przed meczem cytowany na stronie gkskatowice.eu Grzegorz Goncerz, bramkostrzelny napastnik katowickiej drużyny.

Życzenia Goncerza się nie spełniły. Już w 12. minucie Jakub Bąk znakomicie odnalazł się w polu karnym gości i dał prowadzenie swojej drużynie. Jak się później okazało było to trafienie na wagę trzech punktów. Pozbawiło też GKS pozycji lidera I ligi. Skorzystała na tym Chojniczanka, która również w sobotę wygrała 3:1 w Głogowie z Chrobrym.

Emocji w sobotnim meczu w Bytowie nie brakowało. Dość zaznaczyć, że pod koniec pierwszej połowy doszło między piłkarzami do bijatyki. Arbiter Mariusz Korpalski z Torunia pokazał aż sześć żółtych kartek. Dwa kartoniki zobaczył Damian Garbacik. Były obrońca Lechii Gdańsk wszedł na murawę w 53. minucie, a wyleciał z niej w 85. za czerwoną kartkę. Co ciekawe, dwukrotnie faulował tego samego piłkarza - Jakuba Bąka.