Drutex-Bytovia Bytów rozgromiła Kotwicę Kołobrzeg w sparingu

KM
Lukasz Capar Polska Press
Piłkarze Druteksu-Bytovii Bytów wygrali w sparingu z trzecioligową Kotwicą Kołobrzeg aż 4:1.

Starcie z Kotwicą było dla bytowian pierwszym sparingiem tego lata. Rozgrywane w Słupsku spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla Bytovii, która już po trzech minutach przegrywała 0:1. Bramkę dla Kotwicy zdobył Michał Michurski.

Bytovia przeważała i miała swoje sytuacje, ale nie potrafiła ich wykorzystać. W marnowaniu okazji przodował Orlande Kpassa, który dwukrotnie w dogodnych sytuacjach nie potrafił znaleźć drogi do siatki. Najpierw uderzył nad poprzeczką, a potem jego strzał świetnie wybronił Marcin Michalak.

Za trzecim razem zawodnik Bytovii się jednak nie pomylił. W 33. minucie na skraju pola karnego otrzymał piłkę od Jakuba Kuzdry, obrócił się i mocno uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Już sześć minut później było 2:1 dla bytowian. Po wrzutce z rzutu rożnego Jakuba Wilka piłka spadła pod nogi Frana Gonzaleza, który pewnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie to nadal Bytovia była drużyną lepszą. W 61. minucie Kpassa kolejny raz przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Dziewięć minut później w polu karnym Kotwicy faulowany był Michał Jakóbowski. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Wojciech Wilczyński. Bytowianie dobili rywala w 85. minucie, gdy po dośrodkowaniu Filipa Modelskiego Aleks Hendryk wykończył akcję strzałem głową.

Drutex-Bytovia Bytów - Kotwica Kołobrzeg 4:1 (2:1)
Bramki: Orlande Kpassa 33, Fran González 39, Wojciech Wilczyński 72 (k), Aleks Hendryk 86 - Michał Michurski 3

Drutex-Bytovia: Mateusz Oszmaniec (46 Andrzej Witan) - Jakub Wilk (46 Filip Modelski), Krzysztof Bąk (46 Bartłomiej Poczobut), Fran González (46 Wojciech Wilczyński), Sebastian Kamiński (46 Patryk Burzyński), Michał Rzuchowski (46 Bartosz Wolski), Jakub Kuzdra (46 Krystian Sanocki), Pedro Almeida, Bartosz Biel (46 Michał Jakóbowski), Kamil Wacławczyk (46 Jakub Czelej), Orlande Kpassa (74 Aleks Hendryk)

Kotwica (skład wyjściowy): Marcin Michalak - Tomasz Rydzak, Tomasz Wypij, Stanisław Ruszczak, Tomasz Prejs, Łukasz Szymański, Michał Michurski, Krzysztof Zaremba, Łukasz Kacprzycki, Jakub Karpiński, Łukasz Włodarczyk

Oto nowy właściciel Śląska Wrocław. To biznesmen z branż paliwowej i alkoholowej