Drutex-Bytovia Bytów przegrała z Pogonią Siedlce

KM
Krzysztof Piotrkowski / Glos Pomorza / Polskapress
Piłkarze Druteksu-Bytovii przegrali w Siedlcach z tamtejszą Pogonią 0:1. To trzecia w tym sezonie porażka bytowian i trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa w lidze.

Początek meczu był ciekawy, obydwie drużyny były aktywne i starały się narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie piłkarze Pogoni, kiedy to w 7. minucie Daniel Gołębiewski trafił w słupek.

Z czasem to bytowianie zaczęli sprawiać nieco lepsze wrażenie. Dobrze operowali piłką, jednak nie stwarzali sobie dogodnych okazji do zdobycia bramki. Podobnie zresztą było po stronie gospodarzy i po niezłym początku spotkania tempo „siadło”. Do przerwy wynik był bezbramkowy.

10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy kibice wreszcie mieli okazję oglądać piłkę lądującą w siatce. Strzałem z rzutu wolnego tuż przed polem karnym bramkę dla gospodarzy strzelił Filip Burkhardt. Już dwie minuty później powinno być 2:0 dla Pogoni, ale na pustą bramkę nie trafił Gołębiewski.

Piłkarze Drutex-Bytovii do końca niby posiadali częściej piłkę, ale nic konkretnego z tego nie wynikało i po słabym meczu przegrali 0:1.