Drutex-Bytovia Bytów odrabia straty. Jarota Jarocin traci punkty

Łukasz Boyke
Tomasz Bolt/Polskapresse
Drutex-Bytovia pokonała w wyjazdowym spotkaniu 24. kolejki spotkań II ligi zachodniej Jarotę Jarocin 2:1. Co prawda zespół z końca ligowego zestawienia stawiał zacięty opór, jednak zawodnicy Waldemara Walkusza po ostatnim przegranym spotkaniu na własnym boisku z drużyną KS Polkowice, za wszelką cenę chcieli się pokazać z lepszej strony.

Akurat ten cel bez wątpienia udało się osiągnąć, ponieważ dzięki wygranej do ligowego konta czarno-biało-czerwonych dopisane zostały 3 cenne punkty pozwalające utrzymać pozycję wicelidera.

O zwycięstwo w Jarocinie łatwo jednak nie było, chociaż naszej drużynie dwie bramki udało się zdobyć w pierwszej połowie meczu. Piłkę do siatki golkipera gospodarzy najpierw w 32 minucie tego spotkania skierował Wojciech Pięta, natomiast dwie minuty później jego klubowy kolega, Marcin Kajca. W doliczonej minucie pierwszej części meczu gospodarze pokazali, że im także zależy na punktach i w sytuacji sam na sam z Gostomskim bramkę zdobył Sebastian Kamiński.
W drugiej połowie gospodarze rzucili się do ataku, chcąc odrobić straty, a z minuty na minutę groźne trio Danielak-Pawlak-Kamiński sprawiało coraz więcej problemów obrońcom Drutex-Bytovii. Pomimo trzech doliczonych minut wyniku spotkania nie udało się zmienić. Goście wracają do Bytowa z kompletem punktów. Do końca rundy wiosennej pozostało 10 kolejek.

Jarota Jarocin - Drutex-Bytovia 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Wojciech Pięta (32), 0:2 Marcin Kajca (34), 1:2 Sebastian Kamiński (45+1)

Jarota: Szymański - Kieliba, Śliwa l, Filipiak, Czabański (65 Nawrocki) - Danielak, Owczarek (55 Oczkowski), Białożyt, Pawlak - Kamiński, Garbarek

Drutex-Bytovia: Gostomski - Wróblewski, Łapigrowski, Wróbel l- Kowalski, Kaganek (90 Szmidke), Pietroń, Kajca, Kołodziejski (65 Ambroziak) - Pięta l(85 Pakosz), Hirsz (67 Bojas)

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)