Drutex Bytovia wreszcie z wygraną. W Bytowie poległa Pogoń Siedlce

Drutex Bytovia Bytów wygrała z Pogonią Siedlce 3:1 (1:0) w meczu pierwszej ligi piłki nożnej. Dla zespołu z Bytowa to dopiero druga wygrana w roli gospodarza w tym sezonie.

Bytovia od początku spotkania ruszyła do zdecydowanych ataków. Piłkarze Pogoni byli zagubieni na boisku i długo nie mogli złapać właściwego rytmu. Już w 13 minucie Janusz Surdykowski odebrał piłkę w środku pola i zagrał do Artura Formeli, który dał prowadzenie drużynie gospodarzy. Później Mateusz Klichowicz i ponownie Formela mieli kolejne okazje, aby podwyższyć prowadznie Bytovii. Po pół godzinie gra się wyrównała i na boisku było więcej przypadku niż składnych akcji. Pogoń nie potrafiła jednak wykorzystać słabszego okresu gospodarzy i nie zagroziła bramce Tomasza Laskowskiego.

Druga połowa zaczęła się od bardziej ofensywnej postawy Pogoni. Jednak zapędy gości szybko zostały zastopowane. Już w 50 minucie Formela zrewanżował się Surdykowskiemu, a najlepszy strzelec w drużynie Tomasza Kafarskiego strzelił drugiego gola. Kilka minut później po strzale Dawida Korta skuteczną dobitką popisał się Formela. Bytovia zadowolona z wysokiego prowadzenia zwolniła tempo gry i do głosu doszli piłkarze z Siedlec. Pogoń stać było jednak tylko na honorowego gola, którego strzelił Ernest Dzięcioł.