Drutex Bytovia Bytów lepsza od Miedzi Legnica

KM
Lukasz Capar Polska Press
Piłkarze Drutex Bytovii Bytów w spotkaniu 4. kolejki I ligi pokonali 1:0 Miedź Legnica. Bramkę w 90 minucie strzelił Jakub Bąk.

Początek spotkania stał pod znakiem nerwowości i niedokładności z obydwu stron. Pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie w 15 minucie Miedź, gdy Tomasz Midzierski był bliski pokonania Gerarda Bieszczada po strzale głową. Początkowo to właśnie goście sprawiali lepsze wrażenie.

W końcówce pierwszej połowy nieco lepiej zaczęła jednak wyglądać drużyna Drutex Bytovii. Niestety, głównym wydarzeniem pierwszej odsłony była kontuzja, jakiej doznał Michał Efir, napastnik bytowian. Musiał zejść z boiska, a zastąpił go Janusz Surdykowski.

To właśnie ten zawodnik w drugiej połowie miał najlepsze sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw w 51 minucie jego strzał głową obronił Paweł Kapsa. Potem, 12 minut później, z najbliższej odległości nie wcelował w bramkę i posłał piłkę nad poprzeczkę. Swoje okazje zmarnował także Jakub Bąk, drugi z rezerwowych. W 72 minucie jego strzał świetnie obronił Kapsa, a już dwie minuty później w tym pojedynku górą znów był bramkarz! Kapsa, były zawodnik Lechii Gdańsk, w drugiej połowie spisywał się doprawdy kapitalnie.

W końcu jednak golkiper gości dał się pokonać. Chciałoby się powiedzieć, że do trzech razy sztuka, bowiem strzelcem bramki był Jakub Bąk, któremu już w 90 minucie trzecią dogodną okazję udało się zamienić na bramkę.

Drutex Bytovia Bytów – Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Bąk (90)
Drutex Bytovia: Bieszczad – Wróbel, Cseh, Opałacz - Kamiński, Serafin, Poczobut, Wacławczyk, Monterde (84 Formela) – Efir (38 Surdykowski), Klichowicz (69 Bąk)
Miedź: Kapsa – Bartczak, Midzierski, Stasiak, Daniel – Bartkowiak (64 Chrzanowski), Cierpka, Łuszkiewicz (87 Gorskie), Rasak, Garguła – Batin (76 Martin)