Drugi medal dla Pomorza w Londynie

Patryk Kurkowski
Kolejny sukces zawodnika z Pomorza na igrzyskach paraolimpijskich.

Po Natalii Partyce (złoto w tenisie stołowym w klasie "10") na podium w Londynie stanął również Daniel Pek z klubu UKS Olimpijczyk Skorzewo, który wywalczył srebrny medal w biegu na 1500 m.

21-letni lekkoatleta urodzony w Kościerzynie już przed startem był w gronie głównych faworytów nawet do zwycięstwa. Pek w tym roku zdobył złoto na 800 m i srebro na 1500 m podczas halowych mistrzostw świata kategorii INAS-FID (niepełnosprawni intelektualnie) w angielskim Manchesterze. Co więcej, był blisko sięgnięcia po brąz na mistrzostwach Europy IPC (Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski), ale ostatecznie minimalnie przegrał rywalizację i zajął czwarte miejsce.

Niestety, w zawodach w Londynie nieco poza konkurencją był Peyman Nasiri Bazanjani. Irańczyk ukończył bieg w czasie 3.58,49. Za nim jednak uplasował się duet Polaków. Jako drugi linię mety - po emocjonującej walce na finiszu - przekroczył Daniel Pek a trzeci Rafał Korc (OKS Start Otwock). Biało-czerwoni uzyskali czasy odpowiednio 3.59,45 i 3.59,53. Obaj pobili dotychcasowe rekordy życiowe.