Druga porażka Trefla Sopot w ramach rozgrywek European North Basketball League. Tym razem z zespołem Ironi

Kamil Kusier
O Ironi losu. Druga porażka Trefla Sopot w ramach rozgrywek North Basketball League Przemyslaw Swiderski
Po zaciętym spotkaniu w ramach European North Basketball League koszykarze Trefla Sopot przegrali z Ironi Ness Ziona 92:100 (37:31, 27:28, 25:18, 11:23), notując drugą porażkę w sezonie.

Mecz lepiej rozpoczęli goście z Izraela. Zawodnicy Ironi Ness Ziona już po nieco ponad minucie prowadzili 7:0. Pierwsze punkty dla Trefla zdobył chwilę później Michał Kolenda, który, choć rzutem za trzy punkty szybko zniwelował stratę, to chwilę później musiał zobaczyć, jak zza linii 6,75 metra trafiają inni Polacy.

Mimo że pierwsza kwarta nie zwiastowała dobrego wyniku, to na kilka minut przed jej końcem, a głównie za sprawą udanych akcji Wesleya Gordona i Garreta Nevelsa można było odnieść takie wrażenie. Ostatecznie zwycięsko z parkietu schodzili zawodnicy Ironi, którzy byli wyjątkowo skuteczni w rzutach za trzy.

To, co nie udawało się koszykarzom Trefla w dwóch pierwszych kwartach, wyszło w trzeciej, którą zawodnicy Zana Tabaka wygrali 25:18, ale i tak na niewiele się zdało. Ostatecznie zespół z Sopotu przegrał różnicą 8 punktów, przegrywając tym samym drugie spotkanie w ramach ENBL.

Zupełnie inaczej to wygląda w Energa Basket Lidze, gdzie zespół Trefla na dziewięć spotkań w sezonie 2022/2023 przegrał do tej pory tylko jedno.

Trefla Sopot 92:100 (37:31, 27:28, 25:18, 11:23) Ironi Ness Ziona

Trefl Sopot: Nevels 25, Kolenda 21, Freimanis 9, Gordon 6, Wells 4 oraz Watson 10, Radić 8 , Zyskowski 6, Kulikowski 3, Pluta.

Ironi Ness Ziona: Cooper 20, Harell 20, Bey 17, Williams 14, Buchanan 13, Meyinsse, 11, Aharoni 3, Levinson 2.