Druga porażka Polaków w eliminacjach do ME

Drugi mecz wyjazdowy i druga porażka. Bilans reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych w eliminacjach do mistrzostw Europy nie jest najlepszy. Nasi szczypiorniści mają na koncie tylko dwa punkty, dzięki wygranej na własnym parkiecie z Czarnogórą.

To spotkanie otwierało eliminacje i początek podopiecznych Bogdana Wenty i Daniela Waszkiewicza był bardzo udany. Potem było już gorzej. Biało-czerwoni, po słabiej grze, niespodziewanie ulegli na wyjeździe przeciętnej reprezentacji Rumunii, a ostatnio przegrali w Lund ze Szwecją 24:27.

Do przerwy Polacy nawet prowadzili, ale słabsza druga połowa zadecydowała o stracie obu punktów. A trzeba dodać, że tym razem nasza reprezentacja wystąpiła w silniejszym składzie niż w dwóch pierwszych meczach. Karol Bielecki i Mariusz Jurasik jednak nic wielkiego nie pokazali, a pretensji nie można mieć do Krzysztofa Lijewskiego i Tomasza Tłuczyńskiego.

W drugim meczu tej grupy Czarnogóra wygrała z Rumunią 35:33. W tabeli prowadzi Szwecja przed Rumunią i Polską. Na mistrzostwa Europy awansują dwa zespoły.