Druga misja SuPErC – Superbohatera w służbie metodologii couveuse

art. spons.

Co nam powiesz bohaterze,
Gdy Cię zapytamy szczerze,
Jak pokonać Bezrobocie
I zdobyć pieniędzy krocie?

SuPErC:

Sposób na działanie mam gotowy –
Wdrożyć inkubator couvesowy!

Z wizytą w powiatowym urzędzie pracy
Wizyta w urzędzie pracy jest dla mnie zawsze prawdziwym wyzwaniem. Wtedy czuję się osłabiony – siła Bezrobocia potęguje się w tym miejscu i mimo starań pracowników urzędu ma paraliżującą moc. Właśnie dlatego muszę tam przebywać jak najczęściej – Bezrobocie nie może triumfować! Nie może zwyciężyć i przejąć władzy nad kolejnymi osobami poszukującymi pracy. W urzędzie pracy spotykam bezrobotnych, którzy mają pomysł na własną działalność, jednak uginają się pod ogromem obowiązków i formalności - ich myśli krążą głównie wokół kar, kontroli lub niedopełnienia zobowiązań wobec urzędów, zakładów, instytucji. Dodajmy do tego jeszcze lęk przed niepowodzeniem firmy i mamy gotową mieszankę, która bardzo skutecznie blokuje chęć podjęcia inicjatywy. Z tym właśnie staram się walczyć w pierwszej kolejności. To podstępne działania Bezrobocia mnożą wątpliwości oraz potęgują niechęć do podejmowania działania. Staram się pomagać osobom bezrobotnym i motywować je do działania.
Każdy początkujący przedsiębiorca potrzebuje kogoś kto poprowadzi go od okresu raczkowania do sukcesu firmy. Kogoś kto reaguje na jego potrzeby, pokazuje gdzie się udać, by skorygować braki w umiejętnościach i wiedzy. Rozwiązaniem idealnym jest możliwość prowadzenia firmy na próbę bez konieczności jej rejestracji – taką szansę daje inkubator CouveusePL! Powinien on być narzędziem wykorzystywanym przez wszystkie instytucje rynku pracy.
A teraz lot do kolebki couvesowania - odwiedziny u członków drużyny CouveusePL we Francji
Ostatnio ładowałem akumulatory energią metodologii couveuse we Francji. Eksperci, pracownicy inkubatorów oraz przedsiębiorcy aktualnie testujący swą działalność w Paryżu i Marsylii edukowali mnie z zakresu mechanizmów i zasad działania inkubatorów typu couveuse. Miałem też okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania szczególnego rodzaju spółdzielni tzw. cooperative d’activite, będących połączeniem couveuse oraz istniejącej w Polsce spółdzielni socjalnej.
Następnie moi rozmówcy odtworzyli drogę, jaką musiały przejść inkubatory couveuse we Francji, zanim stały się sprawnie funkcjonującym narzędziem walki z bezrobociem, dostępnym na obszarze całego kraju. Spotkania z doradcami umożliwiły mi porównanie polskich i francuskich doświadczeń z prowadzenia działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w postaci inkubatorów couveuse.
SuPErC

Superbohater w służbie metodologii couveuse
Gdy masz w życiu problem wielki,
SuPErC na smutek wszelki,
Ma tu dla nas rozwiązanie,
Bezrobocie w nos dostanie!

Couveuse to metoda aktywizacji osób bezrobotnych, która obecnie z powodzeniem działa we Francji, Belgii i na Węgrzech. W jej ramach wykwalifikowani eksperci wspierają osoby przygotowujące się do prowadzenia własnej firmy. Inkubator couveuse daje im możliwość przetestowania pomysłu na biznes bez konieczności rejestracji w urzędach. Przedsiębiorcy - testerzy przekonują się czy ich pomysł jest opłacalny, czy mają szanse na znalezienie rynków zbytu oraz odbiorców dla swoich towarów i usług, czy działalność określonego rodzaju jest potrzebna. W ramach działań inkubator weryfikuje razem z osobą zainteresowaną jej pomysł – organizowane są spotkania, odbywają się rozmowy, przeprowadzane są analizy finansowe, badanie rynku. Jeśli pomysł okaże się ciekawy, couveuse oferuje dalsze szkolenia, doradztwo we wszystkich dziedzinach związanych z prowadzeniem firmy. Gdy przedsiębiorca w ramach couveuse uzna, że jest gotowy na samodzielność, wychodzi z inkubatora i zakłada własną działalność gospodarczą. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdej osoby oraz każdego pomysłu.

Użytkownicy, użytkowniczki, czyli każdy może dołączyć do drużyny SuPErC!

Jak każdy Superbohater, tak również SuPErC potrzebuje zespołu oddanych kompanów, którzy będą z powodzeniem realizować jego misję – upowszechnienie modelu inkubatora CouveusePL wśród przedstawicieli instytucji rynku pracy.

Kto może stanąć u boku naszego Superbohatera? Do drużyny SuPErC zapraszamy przedstawicieli oraz przedstawicielki organów administracji samorządowej i państwowej, instytucji społecznych, gospodarczych powołanych do rozwiązywania problemów bezrobocia lub zainteresowanych zagadnieniami rynku pracy i podejmowania działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Pomocą naszemu Superbohaterowi mogą służyć także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Dzięki korzystaniu z modelu CouveusePL oraz prowadzeniu własnego inkubatora każdy ma szansę wpływać na zmniejszenie bezrobocia – każdy może być Superbohaterem w służbie metodologii couveuse!

Kilka informacji o projekcie z supermocą!

SuPErC może pełnić swoją misję dzięki wsparciu zespołu specjalistów projektu PI-PWP CouveusePL. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Poddziałanie 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”.

Celem głównym projektu jest:
- poprawa jakości wsparcia dla osób bezrobotnych w zakresie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej dzięki prowadzeniu inkubatora CouveusePL (inkubator umożliwiający testowanie działalności gospodarczej przed jej rejestracją);
- adaptacja modelu couveuse do polskich realiów prawnych, gospodarczych i społecznych oraz włączenie go do polityki społecznej, co umożliwi korzystanie z modelu instytucjom rynku pracy.

Więcej informacji dotyczących misji SuPErC, metodologii CouveusePL oraz postępów podopiecznych inkubatora - www.couveuse.pl.

Kontakt z Superbohaterem/ biurem projektu:
Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej

ul. Warszawska 28a/2, 40-008 Katowice
tel. 032 376 75 65, tel./fax: 032 273 26 62
e-mail: couveuse@swr.pl

W ramach projektu dbamy o zachowanie oraz promowanie zasady równości szans kobiet i mężczyzn.

Wideo

Materiał oryginalny: Druga misja SuPErC – Superbohatera w służbie metodologii couveuse - Polska Times

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wróg szkodników w Polsce

Tej nocy śnili mi się Gowin, Kaczyński i Macierewicz. ........ Jestem zdruzgotany. Większych szkodników dla Polski nie znam bo nawet R. Czarnecki i Suski są przy nich geniuszami. Proszę biegłych w temacie o pomoc jak odzyskać psychiczną równowagę. Napiszcie ----- proszę !!!

Z
Zaineresowany

Ciekawe. Tekst jasny, konkretny, opisujący szczegółowo zagadnienie. Szkoda, że brak nazwisk autora i ludzi zaangażowanych w temacie. Wierszyki reklamowe są powalające. Kto finansuje tę działalność? Zostań Superbohaterem! Autor! Autor! Autor!

Dodaj ogłoszenie