Droga S6. Do naszej akcji przyłączają się ludzie teatru

Alek Radomski
- Nie wyobrażam sobie życia bez tej trasy  - mówi Dominik Nowak, dyrektor Teatru Nowego, który przyłącza się do akcji na rzecz budowy S6.
- Nie wyobrażam sobie życia bez tej trasy - mówi Dominik Nowak, dyrektor Teatru Nowego, który przyłącza się do akcji na rzecz budowy S6. Krzysztof Głowinkowski
- Nie wyobrażam sobie życia bez tej trasy - mówi Dominik Nowak, dyrektor Teatru Nowego, który przyłącza się do akcji na rzecz budowy S6.

- Bardzo dużo jeżdżę samochodem - przyznaje pochodzący z Krakowa Dominik Nowak, dyrektor Teatru Nowego w Słupsku. - Jak się jedzie do do-
mu? Problemowo. Jeszcze do Lęborka jakoś się turlamy, ale później robi się zdecydowanie ciężko. Zwłaszcza przed Wejherowem, gdzie zawsze jest kłopot z przebiciem się, szczególnie po pracy, czyli w godzinach szczytu. Ale problem mają też przyjezdni. Zdarza się, że trudno jest ludziom przyjechać do nas na spektakl, i to rodzi nerwowe sytuacje. Nie wyobrażam sobie życia bez tej drogi. Jest przecież bardzo potrzebna.

Za budową ekspresowej szóstki jest też Michał Tramer, szef słupskiego Teatru Lalki Tęcza.

Jak zauważa, pomimo że Słupsk to dość ważne miejsce na mapie Polski, w sieci drogowej jest jednak pominięty.
Właśnie przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu regionu miała działać budowa drogi ekspresowej S6. Inwestycję zapisano nawet w rządowym Programie Budowy Dróg i Autostrad. Jednak z sygnałów płynących z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa nie można wykluczyć, że zostanie zrealizowana w późniejszym terminie lub w okrojonym zakresie. Resort podnosi też argument finansowy. Zadania inwestycyjne w rządowym programie budowy dróg opiewają na blisko 200 miliardów złotych, kiedy w kasie jest tylko 107 miliardów.

Dlatego po raz kolejny prowadzimy zbiórkę podpisów na rzecz budowy szóstki. Trafią na biurko premier Szydło.

Czytaj także: Solidarność z głosem w sprawie S6

W dalszym ciągu walczymy o budowę S6 w kształcie zapisanym w programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad, czyli całą trasę od Goleniowa po Trójmiasto, w tym odcinek w województwie pomorskim.

KLIKNIJ i pobierz petycję w sprawie ekspresowej drogi S6

Oglądaj także: Redaktor naczelny Krzysztof Nałęcz o akcji S6

Przeczytaj także na GP24

Wideo

Materiał oryginalny: Droga S6. Do naszej akcji przyłączają się ludzie teatru - Głos Pomorza

Komentarze 24

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

i
irytacja
W dniu 22.01.2017 o 19:32, Gość napisał:

   ?? 

 

Sorry Panie i Panowie. To tzw. literówka.

Oczywiście powinno być "na lata 2014-2023".

Warto jednak ten dokument obejrzeć a nie powoływać się na jakieś rozmowy radiowe sprzed paru lat wcześniej niż ów dokument został opublikowany.

Faktem jest, że S6 buduje się ......

G
Gość
W dniu 22.01.2017 o 18:58, irytacja napisał:

   Ów dokument to:PROGRAM BUDOWY DRÓG KRAJOWYCH NA LATA 2014-2013

 

??

i
irytacja
W dniu 22.01.2017 o 17:27, Gość napisał:

Chcesz fakty proszę bardzo We wrześniu 2012 roku w rozmowie w Polskim radiu Gdańsk minister Nowak powiedział, że Polska nie ma środków finansowych na budowę tej autostrady, ale w nowej perspektywie finansowej w 2014 roku wszystko zostanie przygotowane tak, żeby ruszyć z procedurą przetargową Ostatecznie Nic nie zostało przygotowane i droga która miała być na euro2012 została przeniesiona do 2020 przez samego Nowaka. Nie pamiętam aby po tej decyzji były protesty i nawoływania w mediach.

 

Obejrzyj Chłopie dokumenty rządowe. Są dostępne w sieci.

Ani Nowak ani kto inny nie przenosił S6 na jakąś listę rezerwową.

S6 jest jak WÓŁ na liście podstawowej.

Ów dokument to:

PROGRAM BUDOWY DRÓG KRAJOWYCH NA LATA 2014-2013
z dnia 22 grudnia 2014,
strona 46, Załącznik nr 1, Pozycje 8,9,10.
Co więcej, w oparciu o ten dokument droga S6 jest budowana realnie od Sianowa na zachód.
S5 Poznań-Wrocław też miała być na EURO2012 a będzie za dwa lata.
G
Gość
W dniu 22.01.2017 o 14:32, irytacja napisał:

Rzeczywiście kłamstwo ma krótkie nóżki.S6 NIGDY nie znalazła się na żadnej liście rezerwowej.Odszukaj gościu w sieci obie listy tj. zasadniczą i rezerwową,zobacz daty ich powstaniai nie ogłupiaj ludzi nieprawdziwymi informacjami.Ja te listy łatwo znalazłem. Lista podstawowa w programie budowy dróg: pozycja 8:  S6 Szczecin-Koszalinpozycja 9: S6 Koszalin-Słupskpozycja10: S6 Słupsk-Gdańsk Na liście tej są 54 pozycje.S6 jest na początku listy!!!

 

Chcesz fakty proszę bardzo

 

We wrześniu 2012 roku w rozmowie w Polskim radiu Gdańsk minister Nowak powiedział, że Polska nie ma środków finansowych na budowę tej autostrady, ale w nowej perspektywie finansowej w 2014 roku wszystko zostanie przygotowane tak, żeby ruszyć z procedurą przetargową

 

Ostatecznie Nic nie zostało przygotowane i droga która miała być na euro2012 została przeniesiona do 2020 przez samego Nowaka.

 

Nie pamiętam aby po tej decyzji były protesty i nawoływania w mediach.

G
Gość
W dniu 22.01.2017 o 14:32, irytacja napisał:

Rzeczywiście kłamstwo ma krótkie nóżki.S6 NIGDY nie znalazła się na żadnej liście rezerwowej.Odszukaj gościu w sieci obie listy tj. zasadniczą i rezerwową,zobacz daty ich powstaniai nie ogłupiaj ludzi nieprawdziwymi informacjami.Ja te listy łatwo znalazłem. 

 


 


Rzeczywiście kłamstwo ma krótkie nóżki.

............................

 

Lista podstawowa w programie budowy dróg:

pozycja 8:  S6 Szczecin-Koszalin

pozycja 9: S6 Koszalin-Słupsk

pozycja10: S6 Słupsk-Gdańsk

 

Na liście tej są 54 pozycje.

S6 jest na początku listy!!!

 

  kij ma dwa konce ,podobnie lista - zalezy jaki łurzednik  chwyci

za jaki koniec

i
irytacja
W dniu 22.01.2017 o 14:08, Gość napisał:

Kłamstwo ma krótkie nóżki ;) Za rządów PO-PSL obiecywano S6 na euro2012 oraz jako rekompensatę za tarczę w redzikowie. Jak nie wyszło ani jedno ani drugie to "zegarmistrz" przeniósł na listę rezerwową i właśnie z tej listy rezerwowej PiS  ją wyciąga. Więc pytam gdzie była yntelygencja i dlaczego nie protestowała ?

 

Rzeczywiście kłamstwo ma krótkie nóżki.

S6 NIGDY nie znalazła się na żadnej liście rezerwowej.

Odszukaj gościu w sieci obie listy tj. zasadniczą i rezerwową,

zobacz daty ich powstania

i nie ogłupiaj ludzi nieprawdziwymi informacjami.

Ja te listy łatwo znalazłem.

 

Lista podstawowa w programie budowy dróg:

pozycja 8:  S6 Szczecin-Koszalin

pozycja 9: S6 Koszalin-Słupsk

pozycja10: S6 Słupsk-Gdańsk

 

Na liście tej są 54 pozycje.

S6 jest na początku listy!!!

G
Gość
W dniu 22.01.2017 o 09:27, Gość napisał:

Za rządów PO inwestycja była przygotowywana do realizacji. To dopiero obecny rząd przesuwa ją w nieokreśloną przyszłość. Więc takich akcji nie było trzeba. Wyznaczono trasę, uzyskano decyzję środowiskową. Dzisiaj wystarczy wyłożyć pieniądze i budować. Nie ma żadnych innych przeciwwskazań.

 

Kłamstwo ma krótkie nóżki ;)

 

Za rządów PO-PSL obiecywano S6 na euro2012 oraz jako rekompensatę za tarczę w redzikowie.

 

Jak nie wyszło ani jedno ani drugie to "zegarmistrz" przeniósł na listę rezerwową i właśnie z tej listy rezerwowej PiS  ją wyciąga.

 

Więc pytam gdzie była yntelygencja i dlaczego nie protestowała ?

.
Brak pieniędzy na budowę dróg, nie ma na zakup śmigłowców, są na miesięcznice, ekshumacje i 500+ dla patologii.
G
Gość
W dniu 21.01.2017 o 23:05, pantadeusz2015 napisał:

Odezwałem się ja - curva forumowa.

 
t
trump+olina

NAPISZCIE O UPA_INCACH(DLINCACH)co wyprawiaja w slupsku i poparciu bandery wiecej na kresy PL

 
G
Gość
W dniu 22.01.2017 o 11:47, Jan napisał:

Panie i Panowie z GP wy kreujecie naszą lokalną rzeczywistość dostarczając informacje jako jedyny lokalny portal, na miłość boską!!!! Przestańcie pisać takie bzdury, przecież to poziom jakiejś zapadłej wioski pomieszany z retoryką wczsnego PRL.Ludzie kultury włączają sie.... I co mówią że niby z trojmiasta widzowie nie mogą dojechać na wybitne przedstawienia naszego teatru...Na prawdę jak się czyta kolejne takie artykuły to nie chce sie tu mieszkać

 

    panie Janie masz pan racje - dlatego jesli juz cos budowac to tylko dwa pasy w jedna strone bo jak juz sie wyjedzie to do czego tu wracac 

J
Jan
Panie i Panowie z GP wy kreujecie naszą lokalną rzeczywistość dostarczając informacje jako jedyny lokalny portal, na miłość boską!!!! Przestańcie pisać takie bzdury, przecież to poziom jakiejś zapadłej wioski pomieszany z retoryką wczsnego PRL.
Ludzie kultury włączają sie.... I co mówią że niby z trojmiasta widzowie nie mogą dojechać na wybitne przedstawienia naszego teatru...
Na prawdę jak się czyta kolejne takie artykuły to nie chce sie tu mieszkać
a
artysta

to ludzie od biedronia

G
Gość
W dniu 22.01.2017 o 10:44, liczydło napisał:

Te przygotowania w polskich warunkach pochłaniają najwięcej czasu. Taki mamy system.Większość dyskutantów umie liczyć jakby do ośmiu tylko a można by powiedzieć, że realizacja S6 trwa już od co najmniej 5 lat, kiedy to wydawano decyzje środowiskowe.Realne budowy takich S3 ze Szczecina na południe czy S5 z Bydgoszczy do Wrocławia trwają od lat a roboty jest jeszcze na 2, 3 lata.Budowa drogi ekspresowej to nie piekarnia.Jeśli nawet obecna ekipa PiS będzie rządzić przez dwie kadencje (tj. 8 lat), to i tak S6 w całości nie powstanie.Co wtedy rachmistrze do ośmiu powiecie? Czy zaczniecie liczyć do dwunastu?

 

Zabrakło jednego roku rządów PO a realna budowa S6 z Koszalina w stronę Słupska (i dalej) też by ruszyła.......

W obecnej sytuacji, za 12 lat nici z tego będą.

Z drugiego toru też!

p
piotr mieczyslaw

dajta,zrobta bo MY chcemy ,bo sie nalezy  - moze zamiat zbierac podpisu zbierajmy pieniazki bu

wspomoc rzadzacych w budowie kolejnego chciejstwa .

Osobiscie uwazam iz wazniejsza inwestycja jest drugi tor i transport kolejowy  , a jeszcze wazniejsze jast poprawne utrzymanie i modernizacja obecnego polaczenia drogowego...

Dodaj ogłoszenie