Dostałeś mejla z ZUS? Nie otwieraj załącznika!

  Dostałeś mejla z ZUS? Nie otwieraj załącznika!

  Anna Nowak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  ZUS nie przesyła faktur. Jeśli dostałeś mejla z załącznikiem, nie otwieraj go!

  ZUS nie przesyła faktur. Jeśli dostałeś mejla z załącznikiem, nie otwieraj go! ©pixabay

  Jeśli w poczcie elektronicznej zobaczysz wiadomość z ZUS z dołączonym plikiem, pod żadnym pozorem go nie otwieraj. Zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast zainstaluje się na komputerze.
  ZUS nie przesyła faktur. Jeśli dostałeś mejla z załącznikiem, nie otwieraj go!

  ZUS nie przesyła faktur. Jeśli dostałeś mejla z załącznikiem, nie otwieraj go! ©pixabay

  Oszustwa “na fakturę z ZUS”  Schemat działania oszustów jest prosty - przesyłają informacje dotyczące konieczności opłacenia faktury wystawionej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Załączają plik z rzekomym rachunkiem.
  - Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików lub przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych - ostrzega Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy województwa pomorskiego i dodaje, że jeśli otrzymamy taki mejl, najlepiej od razu go usunąć, a przede wszystkim - pod żadnym pozorem nie otwierać załącznika.

  Tak działają oszuści. ZUS nie wystawia faktur  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur. Nie przesyła też innej dokumentacji drogą mejlową. Wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej: www.zus.pl. Drogą elektroniczną ZUS przesyła informacje tylko tym klientom, którzy mają konto na Platformie Usług Elektronicznych, jednak robi się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS.
  - W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numer 22 560 16 00 - podpowiada Krzysztof Cieszyński.

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo