Donald Tusk przełamał się opłatkiem z seniorami

  Donald Tusk przełamał się opłatkiem z seniorami

  Hubert Bierngardski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad tysiąc osób zasiadło w sobotni wieczór w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach w gminie Słupsk. Wśród zaproszonych gości pojawił się również premier RP Donald Tusk. Okazją do spotkania była wieczerza wigilijna dla osób starszych i samotnych, którą po raz piętnasty zorganizowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  Pierwsza wigilia dla samotnych seniorów zorganizowana została w 1993 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Głobinie. Spotkanie wigilijne okazało się tak ważne dla mieszkańców, że władze gminy postanowiły organizować je w każde święta. Dla wielu samotnych osób była to często jedyna okazja do wspólnego świętowania. Przełomem w spotkaniach był rok 2005, kiedy w nowo wybudowanej hali w Jezierzycach spotkali się seniorzy z terenu całej gminy.

  - W tym roku wysłaliśmy zaproszenia do 1400 osób - mówi Ewa Roszyk, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i od samego początku organizatorka wigilii. - Przyjechało ponad 1000 osób. Na wigilijną wieczerzę przeznaczono ponad 160 kg pstrągów, 50 kg uszek, 600 jajek i 75 kg ciasta, do tego kilkaset litrów napojów. Obsługą zajmowało się kilkadziesiąt osób. Premier Donald Tusk, który przełamał się z seniorami opłatkiem, nie krył wzruszenia.

  - Dzisiaj rano odwiedziłem swoją mamę i powiedziałem jej, że wybieram się na wigilię seniorów - mówił premier. - Bardzo się ucieszyła i prosiła, abym wszystkim złożył życzenia i obowiązkowo odwiedził ją jeszcze wieczorem i opowiedział o spotkaniu. Chciałbym, abyście zapamiętali, że nawet jeżeli wydaje się, że jest szaro i że świat nie jest usłany różami, to w naszych sercach zawsze się znajdzie dla was miejsce. Każdy wie, że jest wam winien troskę i opiekę, tym bardziej, że wasze życie było o wiele trudniejsze niż życie kolejnych pokoleń. To właśnie dzięki wam przetrwaliśmy.

  Zadowolenia z wizyty premiera nie kryli również sami seniorzy. - Jestem tutaj kolejny rok i bardzo się cieszę z tych spotkań - mówi Marianna Petlakowska z Wrześcia. - To dla nas ważne wydarzenie. Jest okazja do wspólnego spotkania się, przełamania opłatkiem. Cieszę się również z obecności premiera, ale chciałabym, aby jego ludzie, zamiast obiecywać, zaczęli robić to, o czym mówią.

  W sobotę premier brał również udział w otwarciu kompleksu boisk sportowych w Dębnicy Kaszubskiej. Są to boiska współfinansowane z rządowego projektu "Orlik 2012". To już trzecie boisko uruchomione w ostatnim czasie w powiecie słupskim. Premier zapowiedział, że do końca tego roku powstanie aż 300 takich kompleksów sportowych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo