Donald Tusk ogłosił się dżentelmenem! Czy nauczy Polaków,...

  Donald Tusk ogłosił się dżentelmenem! Czy nauczy Polaków, jak dobiera się winko do cygarka? [KOMENTARZ]

  Mariusz Leśniewski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Donald Tusk ogłosił się dżentelmenem! Czy nauczy Polaków, jak dobiera się winko do cygarka? [KOMENTARZ]
  Haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmenów. Tak uważa Donald Tusk, który odpowiedział na słowa premiera Morawieckiego, że: „My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy”.
  Donald Tusk ogłosił się dżentelmenem! Czy nauczy Polaków, jak dobiera się winko do cygarka? [KOMENTARZ]
  Coś się zdaje, że Tusk - amator dobrego winka, kubańskich cygar i markowych garniturów - na unijnej posadzie w ogóle już poczuł się dżentelmenem w każdym calu. Miło, że Donald Tusk rozwija się w dżentelmeńskim kierunku - zresztą, biorąc pod uwagę jego dokonania w Unii - ma na to dużo czasu, a swoje pasje trzeba pielęgnować. Co tam, jakieś brexity, kryzysy imigracyjne i inne błahostki! Prawdziwi dżentelmeni nie rozmawiają o polityce, pieniądzach i swoich relacjach z kobietami.

  Problem z tymi ostatnimi zdaje się mieć wspierany przez Platformę kandydat na prezydenta Legionowa Roman Smogorzewski. Podczas konwencji wyborczej jedną kandydatkę na radną nazwał „panią od seksu”, dwie inne - „napalonymi”. Oj, jaka burza się rozpętała! Zarzucono Smogo-rzewskiemu seksizm. Oberwało się też Janowi Grabcowi, rzecznikowi PO, który kandydata słuchał, a nie reagował. No bez przesady - miał Grabiec wstać i walnąć „z liścia” Smogorzewskiego, żeby ochłonął? Wyśle się kandydata i rzecznika do Tuska na naukę, i po sprawie - nauczy on chłopaków, jak być dżentelmenem i bronić czci niewieściej.

  I szumu więcej wokół sprawy nie róbmy, skoro same Barbara Nowacka i Katarzyna Lubnauer, znane z feministycznej wrażliwości, zbytnio kandydata nie potępiały. Wiadomo, że prawdziwe chamy i seksiści są tylko na prawicy. A w Platformie i Nowoczesnej tylko dżentelmeni i kandydaci na dżentelmenów.

  Przeczyta więcej komentarzy Mariusza Leśniewskiego  Kto wie... Kiedyś prezydentowa Kwaśniewska jako wielka dama uczyła Polaków, jak jeść bezę. Może, gdy już Tusk wróci do kraju, nauczy naród, jak dobrać winko do cygarka. Wszak, jak mówi Ewa Kopacz, Polacy już tęsknią za jego charyzmą.

  Czyżby, Donaldinio obiecał Ewie, że będzie mogła podawać piłki, jak dżentelmeni będą haratać w gałę?

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sedziowie na zlecenie,Dziennikarze na zlecenie...........

  Na zlecenie umowa cywilno-prawna ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Dziennikarz na zlecenie i umowe naznaczony przez niemieckiego pracodawce !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ??????????????????????????????????????

  AJB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Czytam, oczęta moje błękitne ze zdumienia przecieram i .... własnym oczom nie wierzę!
  YES!TES!YES! jak mawiał klasyk! I nikt tego nie komentuje? A warto. Panie Mariuszu, jakbym śp. Rybę Ludojada...rozwiń całość

  Czytam, oczęta moje błękitne ze zdumienia przecieram i .... własnym oczom nie wierzę!
  YES!TES!YES! jak mawiał klasyk! I nikt tego nie komentuje? A warto. Panie Mariuszu, jakbym śp. Rybę Ludojada czytał. Szacun! :)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kiedy smoking dobrze leży?

  donChichot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  W trzecim pokoleniu...

  Można zdobyć kasę, władzę, kobiety (sic! to cel niektórych... cel który szybko zamienia sie w łowcę...) ale zupełnie inna sprawa to to utrzymać. A do tego trzeba mieć...rozwiń całość

  W trzecim pokoleniu...

  Można zdobyć kasę, władzę, kobiety (sic! to cel niektórych... cel który szybko zamienia sie w łowcę...) ale zupełnie inna sprawa to to utrzymać. A do tego trzeba mieć horyzonty, motywację, wiedzę oraz doświadczenie. I jeszcze z tego umieć/chcieć wyciągnąć wnioski.

  Intuicyjnie nasi parweniusze rozumieją te zależności i, niestety, pokorne studiowanie przedkładają niżej niż proste i pazerne użycie tego, co pod rękę czy inną część ciała, nawinie. Bo za chwilę bal sie skończy i za r***j ze schodów zrzucą. Więc co tam koszty i skutki.

  I tęskno do nielicznych "okazów", co nawet w emeryckich garniturkach prezentowali się godnie. Szczególnie gdy otworzyli usta. Ale nic nie trwa wiecznie...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo