Dokumenty wysłali do Gdańska, bo boją się pomówień o...

  Dokumenty wysłali do Gdańska, bo boją się pomówień o stronniczość

  Marcin Pszczółkowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prokuratura Rejonowa w Elblągu nie chce prowadzić postępowania przeciwko prezydentowi miasta Henrykowi Słoninie w sprawie Elmeatu. Obawia się bowiem pomówień o stronniczość.
  Przypomnijmy, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta złożyła w elbląskiej prokuraturze w grudniu ubiegłego roku posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.
  Dotyczyło ono raportu Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie, w którym - zdaniem parlamentarzystki - kontrolerzy wskazywali, iż prezydent Henryk Słonina dopuścił się nieprawidłowości przy ustanowieniu hipoteki na zabezpieczenie kredytu dla elbląskich Zakładów Mięsnych Elmeat SA.

  - Prezydent w 2003 roku zaciągnął bez zgody Rady Miejskiej w Elblągu kredyt w wysokości ponad czterech milionów złotych dla spółki Elmeat. To tak, jakby samodzielnie poręczył wielką pożyczkę dla prywatnej firmy - tłumaczy swoją decyzję Iwona Arent.
  Z kolei Henryk Słonina uważa, że nie potrzebował zgody Rady Miejskiej w Elblągu na poręczenie kredytu, ponieważ posiadał upoważnienie Zarządu Miasta.

  Kto ma w tym konflikcie rację, miała sprawdzić Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Na razie tego nie robi. Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy elbląskiej prokuratury, potwierdza, że wpłynęło do nich pismo od posłanki PiS, Iwony Arent.
  - Zwróciliśmy się jednak do Prokuratury Okręgowej w Elblągu o zmianę jednostki prowadzącej postępowanie - wyjaśnia chwilowy zastój w tej sprawie przedstawiciel prokuratury.

  - Nie wyobrażam sobie bowiem, aby postępowanie przeciwko prezydentowi Elbląga było prowadzone przez elbląską prokuraturę. Zmiana jednostki wykluczy wszystkie możliwości ewentualnych pomówień o stronniczość postępowania.
  Potwierdza to prokurator Katarzyna Piwowarczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo