Dokumentacja medyczna na wakacjach? Sprawdź, dlaczego może Ci się przydać

Materiał informacyjny Comarch
Wakacje 2020 w pełni. Co powinno znaleźć się w walizce, aby dobrze wspominać urlop? Oprócz letnich ubrań, kremu do opalania czy ulubionej książki powinniśmy zabrać ze sobą dokumentację medyczną. Nie musimy jednak pakować grubej teczki z wynikami badań, zaleceniami lekarskimi czy receptami – wystarczy aplikacja w smartfonie.

Wakacje 2020: dokumenty medyczne w Twoim smartfonie

Planując wakacyjny urlop warto choć przez chwilę pomyśleć o sytuacjach losowych, które mogą nas spotkać na wyjeździe – wypadku czy zatruciu pokarmowym, oparzeniu, udarze słonecznym albo zakażeniu wirusem i zabrać ze sobą dokumentację medyczną, która ułatwi lekarzowi diagnozę i leczenie.

O tych rzeczach często zapominamy, a mogą mieć wpływ na odpowiednie leczenie:

  • ostatnie wyniki badań,
  • daty odbytych szczepień czy hospitalizacji,
  • nazwy leków stosowanych przy ostatniej infekcji.

Dlatego na wakacje powinniśmy zabrać ze sobą dokumentację medyczną. Pakowanie grubej teczki jest dość problematyczne, dlatego świetnym rozwiązaniem jest aplikacja Comarch HealthNote, czyli internetowa książeczka zdrowia, którą można zainstalować za darmo na każdym smartfonie.

Pobierz z Google Play

Pobierz z App Store

Comarch HealthNote: jak aplikacja może pomóc w leczeniu?

W aplikacji możemy zgromadzić wszelkie informacje dotyczące naszego zdrowia a także aktywności fizycznej, ponieważ Comarch HealthNote współpracuje z innymi popularnymi aplikacjami jak Google Fit i Apple Health (dzięki temu możemy np. analizować przebyty dystans – liczbę kroków każdego dnia).

W Comarch HealthNote możemy zapisywać:

  • pomiary: ciśnienia, pulsu, glikemii, temperatury i masy ciała,
  • niepokojące nas objawy i informacje dotyczące samopoczucia,
  • dokumentację medyczną,
  • wywiad medyczny (do uzupełnienia w wersji webowej).

Aplikacja nie tylko przedstawi zapisane dane na czytelnych wykresach, ale i poinformuje nas, czy wynik danego pomiaru jest prawidłowy. Poza tym możemy zapisać w niej dokumenty z każdej wizyty u lekarza czy pobytu w szpitalu, np. recepty czy skierowania. Dane zostaną uporządkowane chronologicznie i są dostępne zawsze i w dowolnym miejscu na świecie – wystarczy dostęp do sieci.

Jak Comarch HeathNote ułatwia pracę lekarzy?

Zapisane pomiary i wyniki badań można łatwo przekazać lekarzowi bezpośrednio z telefonu w trakcie wizyty lekarskiej. Wystarczy uruchomić aplikację i zeskanować kod QR widoczny na stronie healthnote.pl/dla-lekarza lub zdalnie, wykonując zrzuty ekranu lub korzystając z pozostałych opcji udostępniania.

Co istotne, aby zapoznać się z potrzebnymi danymi dotyczącymi zdrowia pacjenta, lekarz nie musi zakładać żadnego konta ani podawać danych, potrzebuje tylko komputera z dostępem do internetu, a w taki sprzęt jest wyposażony już każdy szpital i gabinet lekarski.

Aplikację Comarch HealthNote można pobrać za darmo ze sklepów Google Play (urządzenia z Androidem) lub App Store (urządzenia Apple). Jest ona pozytywnie oceniana przez użytkowników i lekarzy, którzy z niej korzystają. Dane w aplikacji można aktualizować i przeglądać także z poziomu komputera z dostępem do internetu. Niedługo w aplikacji pojawią się kolejne, przydatne funkcje. Sprawdźcie je koniecznie!

Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć na healthnote.pl.

Dodaj ogłoszenie