Doktorzy klauni na telefon służą pomocą chorym dzieciom. Wirtualne wsparcie dla małych pacjentów

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Wolontariusze z fundacji "Dr Clown" ze względu na kryzys pandemiczny nie mogą odwiedzać najmłodszych pacjentów szpitali, dlatego tańczą pod oknami placówek, a od 1 czerwca ruszyli z wirtualną linią terapeutyczną. "Śmiechofon" umożliwia małym kuracjuszom bycie na łączach z wesołymi i kolorowymi doktorami klaunami.

Wizyty klaunów co najmniej raz w tygodniu odbywają się na terenie Szpitala im. M. Kopernika, Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku oraz pod Szpitalem Morskim w Gdyni. To zasługa fundacji "Dr Clown", która realizuje program "terapii śmiechem" w placówkach medycznych, specjalnych, edukacyjnych czy opiekuńczych.

Doktorzy klauni przebrani w fantazyjne stroje za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku docierają w ten sposób do ponad 60 tys. podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Na linii z doktorem

W okolicach Dnia Dziecka kolorowi doktorzy zintensyfikowali swoje działania taneczne pod oknami szpitali w Gdańsku i Gdyni, a ponadto mali pacjenci otrzymali wyjątkowe upominki w ramach akcji "Paczka z uśmiechem". Trafiły one na 60 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, w tym również do Szpitala Dziecięcego Polanki oraz Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku.

Ze względu na kryzys pandemiczny wizyty wolontariuszy Fundacji "Dr Clown" w placówkach medycznych zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program "terapii śmiechem" kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, wspomnianych tańców, a od 1 czerwca również na platformie internetowej, na której każdy rodzic może umówić swoje dziecko na indywidualne spotkanie online z doktorami klaunami.

- Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki "Śmiechofonowi", "Doktorzy Clowni" mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie - tłumaczy Agata Bednarek, prezes zarządu Fundacji "Dr Clown". - Spotkania są bezpłatne i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi doktorzy klauni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii.

By zarezerwować takie wirtualne spotkanie, należy skorzystać z formularza na stronie internetowej Fundacji.

Rozmowy z barwnymi doktorami są pełne dobrej energii, a ich głównym celem jest poprawa motywacji dziecka do walki z chorobą, przywrócenie poczucia bezpieczeństwa i złagodzenie napięć spowodowanych trudną sytuacją i pobytem w szpitalu.

iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie