Wizyty klaunów co najmniej raz w tygodniu odbywają się na terenie Szpitala im. M. Kopernika, Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku oraz pod Szpitalem Morskim w Gdyni. To zasługa fundacji "Dr Clown", która realizuje program "terapii śmiechem" w placówkach medycznych, specjalnych, edukacyjnych czy opiekuńczych.
Doktorzy klauni przebrani w fantazyjne stroje za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku docierają w ten sposób do ponad 60 tys. podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.
Na linii z doktorem
W okolicach Dnia Dziecka kolorowi doktorzy zintensyfikowali swoje działania taneczne pod oknami szpitali w Gdańsku i Gdyni, a ponadto mali pacjenci otrzymali wyjątkowe upominki w ramach akcji "Paczka z uśmiechem". Trafiły one na 60 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, w tym również do Szpitala Dziecięcego Polanki oraz Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku.
Ze względu na kryzys pandemiczny wizyty wolontariuszy Fundacji "Dr Clown" w placówkach medycznych zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program "terapii śmiechem" kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, wspomnianych tańców, a od 1 czerwca również na platformie internetowej, na której każdy rodzic może umówić swoje dziecko na indywidualne spotkanie online z doktorami klaunami.
- Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki "Śmiechofonowi", "Doktorzy Clowni" mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie - tłumaczy Agata Bednarek, prezes zarządu Fundacji "Dr Clown". - Spotkania są bezpłatne i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi doktorzy klauni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii.
By zarezerwować takie wirtualne spotkanie, należy skorzystać z formularza na stronie internetowej Fundacji.
Rozmowy z barwnymi doktorami są pełne dobrej energii, a ich głównym celem jest poprawa motywacji dziecka do walki z chorobą, przywrócenie poczucia bezpieczeństwa i złagodzenie napięć spowodowanych trudną sytuacją i pobytem w szpitalu.
iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?