Szczęśliwa siódemka Zakładu Utylizacyjnego? Jakie akcje zostały wyróżnione?
- W ramach akcji "Wypożycz choinkę" mieszkańcy Gdańska i okolic mogli wypożyczyć sto drzewek pochodzących z szkółki Zakładu Utylizacyjnego - informuje Olimpia Schneider, rzecznik prasowy spółki. - Inicjatywa połączona była ze zbiórką środków na Pomorski Ośrodek Rehabilitacyjny Dzikich Zwierząt "Ostoja".
Dzięki akcji udało się zebrać 7697,75 zł. Pieniądze trafiły do punktu dla zwierząt.
Drugim działaniem, jakie zostało wyróżnione, była akcja informacyjna "Dlaczego z Szadółek nie pachnie? Poznaj prawdę o śmieciach" oraz raport dzienny ZU w Gdańsku.
- Te akcje miały na celu informowanie mieszkańców o uciążliwościach zapachowych - dodała Olimpia Schneider. - Celem, było także zbudowanie świadomości lokalizacji zakładu, jego bliskości oraz pokazanie, jak działa tego typu przedsiębiorstwo. W tych działaniach wykorzystano dedykowaną stronę www.sasiedzi.zut.com.pl. Raport dzienny powstał po to, by mieszkańcy Gdańska mogli lepiej zrozumieć, jakie procesy zachodzą na terenie zakładu i jak warunki pogodowe wpływają na uciążliwości zapachowe.
Kampania informacyjna Zakładu Utylizacyjnego otrzymała nagrodę w konkursie Złote Spinacze.
"Jedz, dziel się, szanuj" to kolejna wyróżniona kampania edukacyjna ZU w Gdańsku we współpracy z Bankiem Żywności w Trójmieście.
- Jej celem było uwrażliwienie odbiorców na problem marnowania jedzenia, głównie w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz zwrócenie uwagi na odpowiedzialną konsumpcję - informuje Olimpia Schneider, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.
Program "Koliber" skierowany był natomiast do pracowników ZU i innych pomorskich firm celem kształtowania postaw ekologicznych, natomiast "Słownik segregacji" miał pomóc mieszkańcom we właściwej segregacji odpadów.
- Początkowo słownik istniał tylko w wersji elektronicznej, następnie został wydrukowany z myślą o jak najszerszym dotarciu do grupy seniorów - dodaje Olimpia Schneider. - W kolejnym etapie powstały wersje dostosowane do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych w formie punktowego pisma Braille'a.
Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021. Dobre praktyki" wyróżnił także dwa długofalowe działania Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.
Konkurs "Rowerem do pracy", który realizowany jest już od siedmiu lat, natomiast Rada Interesariuszy działa od 2014 roku, a od dwóch lat jest też radą spółki Port Czystej Energii.
Warto wspomnieć, że w 2022 roku skład Rady Interesariuszy opuścili Jarosław Paczos, prezes Stowarzyszenia Sąsiadów Zakładu Utylizacyjnego Gdańsk Szadółki oraz Tomasz Komorowski, radny Rady Dzielnicy Jasień. Obydwaj byli już członkowie organu doradczego zrezygnowali z członkostwa z uwagi na "brak dialogu ze strony instytucjonalnej" oraz nie chcieli dłużej uczestniczyć w pracach Rady Interesariuszy, a także legitymizować jego pracy.
Jeszcze pod koniec kwietnia 2022 roku doszło do zmian personalnych w Zakładzie Utylizacyjnym. Nowym prezesem spółki został Grzegorz Orzeszko, dotychczasowy wiceprezes spółki odpowiedzialny za obszar techniczny spółki.
Dobre praktyki Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku? Siedem inic...
Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?