Dobre dane płyną z rynku pracy na Pomorzu

Materiał informacyjny pracuj.pl
Pomorski rynek pracy odczuł skutki pandemii koronawirusa podobnie jak cała Polska. Na wiosnę liczba ogłoszeń rekrutacyjnych wyraźnie spadła, jednak najnowsze dane Pracuj.pl wskazują, że w ostatnich miesiącach można już mówić o pewnej stabilizacji. W okresie od maja do sierpnia 2020 r. w portalu opublikowano łącznie 11 903 oferty pracy w województwie pomorskim.

Praca w Trójmieście i okolicach znowu dostępna

Po słabej wiośnie liczba ofert pracy w województwie pomorskim powoli rośnie. Do sektorów, które notują największe odbicie, należą: sprzedaż, obsługa klienta oraz prace fizyczne. Spore zapotrzebowanie na nowych pracowników widać również w branżach inżynierii, produkcji, budownictwa i logistyki.

Oferty pracy w Pomorskiem na tle kraju

Pozytywne zmiany są widoczne również w skali całej Polski. W sierpniu pracodawcy opublikowali w serwisie Pracuj.pl blisko dwukrotnie więcej ofert niż w kwietniu. Zresztą oba letnie miesiące tego roku są w czołówce pod względem liczby dostępnych ogłoszeń – mimo że jeszcze w 2019 r. wakacje były raczej okresem spadku aktywności rekruterów. Obecnie jest odwrotnie – firmy wyraźnie starają się nadrobić czas stracony w lockdownie. Przed osobami szukającymi pracy w Gdańsku, Gdyni, Słupsku i innych miastach regionu rysują się więc obiecujące perspektywy. Warto także pamiętać o rosnącej liczbie ofert pracy zdalnej, co umożliwia zatrudnienie w firmach w całym kraju.

Sprawdź najnowsze oferty pracy w Pomorskiem

Dodaj ogłoszenie