Do szpitala w Malborku trafił sprzęt od WOŚP o wartości ponad 400 tys. zł

rk
Fot. Archiwum "Dziennika Bałtyckiego"
Przy okazji finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie da się nie mówić o tym, jak bardzo zyskały szpitale dzięki osobom, które wspierają akcję Fundacji WOŚP. Efekty styczniowego grania widać też w malborskiej lecznicy. Przypominamy, co od WOŚP otrzymała malborska placówka.

Ostatnio malborski szpital otrzymał sprzęt od Fundacji WOŚP w 2014 roku. Było to kilka urządzeń, m.in. inkubator otwarty, czyli stanowisko resuscytacyjne wyposażone m.in. w promiennik ciepła, źródło światła, ssak, tlen, zegar - niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy czy obserwacji noworodka.

Do szpitala trafił też wówczas jeden inkubator zamknięty pozwalający na utrzymanie noworodka w odpowiednich warunkach, np. temperaturze, wilgotności - co jest szczególnie ważne dla wcześniaków. 2014 rok to również dwa pulsoksymetry służące do oceny akcji serca oraz poziomu tlenu we krwi noworodka oraz lampa paskowa Bili Tx do fototerapii, czyli leczenia żółtaczki noworodkowej - naświetla się dziecko leżące obok mamy, pasem owijając brzuszek.

Trzy lata temu Powiatowe Centrum Zdrowia otrzymało również miernik bilirubiny, który pozwala ocenić przezskórnie poziom zażółcenia powłok skórnych noworodka bez konieczności kłucia dziecka.

Z kolei najstarszy sprzęt w malborskim szpitalu przekazany przez Fundację WOŚP pochodzi z 1998 roku - wówczas trafiły tutaj dwa inkubatory otwarte i dwa zamknięte. Oprócz tego, w lecznicy wykorzystywane są: sprzęt do badania słuchu Ero-Scan otrzymany w 2002 roku i Otoread Screener w 2009 r., lampa do fototerapii łóżeczkowa Bilibed (naświetla się dziecko leżące w łóżeczku - 2009 rok), Infant Flow SiPAP - bardzo ważne urządzenie do wspomagania oddechu noworodków (2009 r.), dwie pompy infuzyjne, czyli dawkujące leki dożylne (2004 r.), inkubator zamknięty (2000 r.) i inkubator otwarty (2003 r.).

Sprzętu od WOŚP jest więcej w szpitalu, ale wymienione urządzenia są najważniejsze. Łączna wartość podarowanego sprzętu wynosi blisko 440 tys. zł.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie