Do szpitala w Malborku trafił sprzęt od WOŚP o wartości...

  Do szpitala w Malborku trafił sprzęt od WOŚP o wartości ponad 400 tys. zł

  rk

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Do szpitala w Malborku trafił sprzęt od WOŚP o wartości ponad 400 tys. zł
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Fot. Archiwum "Dziennika Bałtyckiego"

  Przy okazji finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie da się nie mówić o tym, jak bardzo zyskały szpitale dzięki osobom, które wspierają akcję Fundacji WOŚP. Efekty styczniowego grania widać też w malborskiej lecznicy. Przypominamy, co od WOŚP otrzymała malborska placówka.
  Ostatnio malborski szpital otrzymał sprzęt od Fundacji WOŚP w 2014 roku. Było to kilka urządzeń, m.in. inkubator otwarty, czyli stanowisko resuscytacyjne wyposażone m.in. w promiennik ciepła, źródło światła, ssak, tlen, zegar - niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy czy obserwacji noworodka.

  Do szpitala trafił też wówczas jeden inkubator zamknięty pozwalający na utrzymanie noworodka w odpowiednich warunkach, np.
  temperaturze, wilgotności - co jest szczególnie ważne dla wcześniaków. 2014 rok to również dwa pulsoksymetry służące do oceny akcji serca oraz poziomu tlenu we krwi noworodka oraz lampa paskowa Bili Tx do fototerapii, czyli leczenia żółtaczki noworodkowej - naświetla się dziecko leżące obok mamy, pasem owijając brzuszek.

  Trzy lata temu Powiatowe Centrum Zdrowia otrzymało również miernik bilirubiny, który pozwala ocenić przezskórnie poziom zażółcenia powłok skórnych noworodka bez konieczności kłucia dziecka.

  Z kolei najstarszy sprzęt w malborskim szpitalu przekazany przez Fundację WOŚP pochodzi z 1998 roku - wówczas trafiły tutaj dwa inkubatory otwarte i dwa zamknięte. Oprócz tego, w lecznicy wykorzystywane są: sprzęt do badania słuchu Ero-Scan otrzymany w 2002 roku i Otoread Screener w 2009 r., lampa do fototerapii łóżeczkowa Bilibed (naświetla się dziecko leżące w łóżeczku - 2009 rok), Infant Flow SiPAP - bardzo ważne urządzenie do wspomagania oddechu noworodków (2009 r.), dwie pompy infuzyjne, czyli dawkujące leki dożylne (2004 r.), inkubator zamknięty (2000 r.) i inkubator otwarty (2003 r.).

  Sprzętu od WOŚP jest więcej w szpitalu, ale wymienione urządzenia są najważniejsze. Łączna wartość podarowanego sprzętu wynosi blisko 440 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!