Do odnowionego tunelu przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku wróci handel. Znów będzie tam można też skorzystać z toalet

Maciej Pietrzak
Maciej Pietrzak
Zaktualizowano 
Najemca zespołu lokali użytkowych w podziemnym przejściu, wyłoniony zostanie poprzez licytację zaplanowaną na 13 września. Czynsz wyniesie przynajmniej ok. 3 tys. zł miesięcznie.

Tunel pod ul. Wały Jagiellońskie, stanowiący połączenie między Bramą Wyżynną a Forum Gdańsk, został wyremontowany przez inwestora tego centrum handlowego. Przez wiele miesięcy miał on tylko komunikacyjną funkcję, wkrótce wróci jednak do niego handel. Przetarg na wyłonienie najemcy znajdującego się tu niewielkiego lokalu usługowego wraz z toaletami (łączna powierzchnia ok. 70 metrów kwadratowych) ogłosił właśnie Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Postępowanie będzie miało formę ustnej licytacji wysokości czynszu. Stawka wywoławcza to 40,89 zł netto

Wyłoniony najemca, oprócz prowadzenia punktu handlowego lub usługowego, będzie miał obowiązek codziennej, bieżącej obsługi toalet, w godz. 6:00 – 20:00, utrzymaniu ich w czystości i drobnych napraw. Będzie mógł przy tym pobierać opłaty za korzystanie z toalet w kwocie nie wyższej niż 2 zł. Najemca, we własnym zakresie, będzie mógł zainstalować w nich automat-kołowrotek służący do poboru opłat.

- Zwycięzca przetargu na najem lokalu będzie również zobowiązany do obsługi platform przyporęczowych dla osób niepełnosprawnych – codziennie w godz. 6:00 – 20:00. Znajdują się one przy schodach od strony Bramy Wyżynnej, a także przy schodach prowadzących na przystanki tramwajowe. Najemca lub wyznaczony przez niego pracownik będzie odpowiedzialny za udzielenie pomocy osobie niepełnosprawnej przy wejściu i zejściu z platformy oraz do zapewnienia bezpiecznego transportu osoby na platformie po schodach. Obowiązkiem najemcy będzie również dbanie o stan platformy i jej utrzymanie w czystości - dodaje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy GZDiZ.

W lokalu najemca będzie mógł prowadzić sprzedaż artykułów spożywczych, pamiątek, prasy, czy artykułów sezonowych. W lokalu możliwe będzie również prowadzenie działalności usługowej, np. sprzedaży i serwisu telefonów komórkowych, dorabiania kluczy itp. Nie dopuszcza się natomiast sprzedaży alkoholu, tekstyliów odzieżowych i obuwia, a także działalności hazardowej.

Przypominamy również, że jeszcze na przełomie tego i przyszłego roku ma ruszyć realizacja pieszej alternatywy dla omawianego tunelu - czyli dwuetapowego przejścia naziemnego z sygnalizacją świetlną włączoną do systemu Tristar.
Więcej na temat tej "zebry":

Do 2021 roku w Gdańsku powstanie 17 nowych naziemnych przejść dla pieszych i kilka buspasów

Gdańsk: Przejście naziemne przy Bramie Wyżynnej będzie otwarte dla pieszych wiosną 2019 r.

.

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie