Do kieszeni zamiast do kasy

  Do kieszeni zamiast do kasy

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kilkadziesiąt tysięcy złotych wyprowadził z kasy Urzędu Miejskiego w Człuchowie Jacek O., jeden z pracowników ratusza. Sprawa wyszła na jaw, gdy inni pracownicy człuchowskiego magistratu zorientowali się, że giną pieniądze. Początkowo mówiło się, że O. miał przywłaszczyć sobie około 60 tys.
  Już wiadomo, że ta kwota będzie mniejsza. Proceder miał trwać od pięciu lat. Polegał m.in. na tym, że urzędnik nie wpłacał do miejskiej kasy wszystkich pieniędzy, jakie pobierał od petentów za zarejestrowanie działalności gospodarczej.

  - Na początku czerwca zwolniliśmy tego pana dyscyplinarnie - mówi burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło. - W przypadku nieuczciwej pracy urzędników nie może być mowy o jakimkolwiek pobłażaniu, dlatego się rozstaliśmy i powiadomiliśmy o sprawie organy ścigania.

  Jacek O. przyznał się do kradzieży i zadeklarował na piśmie, że odda całą kwotę, której przywłaszczenie mu się udowodni. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Bytowie.

  - Śledztwo zostało wszczęte 4 lipca, a akta przekazaliśmy Komendzie Powiatowej Policji w Człuchowie, której wskazaliśmy czynności do wykonania - informuje Ryszard Krzemianowski, zastępca prokuratora rejonowego w Bytowie. - Wyznaczyliśmy termin przeprowadzenia czynności do 14 sierpnia. Wówczas zapoznamy się z dowodami i podejmiemy odpowiednie decyzje.

  Postępowanie toczy się w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publiczngo, o których mowa w artykule 231 kodeksu karnego. Jackowi O. grozi kara od -roku do 10 lat pozbawienie wolności, bo działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo