Dni w Diecezjach - Gdynia. Zmiany w organizacji ruchu 22 lipca [SPRAWDŹ ROZKŁAD]

oprac. red.Zaktualizowano 
Archiwum
W związku z wydarzeniami towarzyszącymi diecezjalnym obchodom Światowych Dni Młodzieży w piątek 22 lipca w godzinach 18.00-19.30, na czas przejścia procesji drogi krzyżowej zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną niektóre ulice, a autobusy i trolejbusy pojadą zmienionymi trasami.

Ze względu na wymogi porządku publicznego i bezpieczeństwo wszystkich gości oraz stałych mieszkańców Gdyni drogowcy proszą o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu, a także wskazań biorących udział w zabezpieczeniu ww. wydarzeń strażników Straży Miejskiej, funkcjonariuszy Policji oraz przedstawicieli służb porządkowych organizatora.

Światowe Dni Młodzieży będą miały także swój wątek w Gdyni. Pielgrzymi będą mogli wziąć m.in. udział w Drodze Krzyżowej w Gdyni, która rozpocznie się ok. godz. 19, natomiast zakończenie zaplanowane jest na ok. godz. 21.00.

W związku z tym wydarzeniem z ruchu na pewien czas zostaną wyłączone ulice, zmienione zostaną także trasy autobusów i trolejbusów.

Dodatkowo, w niedzielę 24 lipca, w godzinach 14-17, na czas koncertu na placu Grunwaldzkim, w przypadku dużej frekwencji uczestników zamknięta może zostać ulica Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania z ul. Borchardta.

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Gdyni. Ulice zamknięte 22 lipca w piątek

- 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z Batorego do skrzyżowania z Armii Krajowej;
- Armii Krajowej od skrzyżowania z 3 Maja do skrzyżowania z ul. Świętojańską;
- Świętojańska pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Armii Krajowej i aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego;
- aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego od skrzyżowania z Świętojańską do skrzyżowania z Legionów.
- dodatkowo od wczesnych godzin porannych w dniu 22 lipca wyłączony z ruchu pojazdów zostanie parking na alei Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta Gdyni.

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Gdyni. Zmiany tras autobusów i trolejbusów 22 lipca

W czasie zamknięcia poszczególnych ulic zmienione zostają trasy trolejbusów linii 22, 23, 24 i 710 oraz autobusów linii 128 i 133.

Autobusy

Linia 128
W kierunku Domu Marynarza obowiązuje objazd: od przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska 01" ul. Świętojańską, al. Piłsudskiego, al. Zwycięstwa, ul. Redłowską, Legionów i al. Piłsudskiego.

W kierunku Oksywia obowiązuje objazd: al. Piłsudskiego, ul. Legionów, Harcerską, al. Zwycięstwa i ul. Władysława IV. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

- tymczasowy „Piłsudskiego" przy ul. Legionów;
- „Harcerska 01" przy al. Zwycięstwa.

Linia 133

W kierunku Dworca Gł. PKP / Dworca Morskiego obowiązuje objazd: od przystanku „Dom Marynarza" al. Piłsudskiego, ul. Legionów, Harcerską, al. Zwycięstwa i ul. Władysława IV. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

- tymczasowy „Piłsudskiego" przy ul. Legionów;
- „Harcerska 01" przy al. Zwycięstwa.
Tak długo, jak będzie możliwość przejazdu przez al. Piłsudskiego, autobusy linii 128 i 133 kursować będą stałymi trasami.

Trolejbusy

Linia 22
W kierunku Dworca Gł. PKP obowiązuje objazd: od przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska 01" do przystanku „Plac Kaszubski - Świętojańska 01", ul. Świętojańską, al. Piłsudskiego, ul. Władysława IV, 10 Lutego i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

- „Kilińskiego 01" przy ul. Władysława IV;
- „Armii Krajowej 03" (I wiata) przy ul. Władysława IV;
- „Centrum Handlowe „Batory" przy ul. 10 Lutego.

W kierunku Cisowy obowiązuje objazd: od przystanku „Plac Kaszubski - Świętojańska 02" do przystanku „Witomińska 01" ul. Świętojańską, 10 Lutego, Władysława IV, al. Piłsudskiego, ul. Śląską i Warszawską. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

- „Skwer Kościuszki - InfoBox 04" przy ul. 10 Lutego;
- „Armii Krajowej 04" (II wiata) przy ul. Władysława IV;
- „Kilińskiego 02" przy ul. Władysława IV;
- „Urząd Miasta - Władysława IV 02" przy ul. Władysława IV.

Linie 23 i 24
W kierunku Dworca Gł. PKP / Stoczni Gdynia obowiązuje objazd: od przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska 01" do przystanku „Plac Kaszubski - Świętojańska 01", ul. Świętojańską, al. Piłsudskiego, ul. Władysława IV, 10 Lutego i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

- „Kilińskiego 01" przy ul. Władysława IV;
- „Armii Krajowej 03" (I wiata) przy ul. Władysława IV;
- „Centrum Handlowe „Batory" przy ul. 10 Lutego.

W kierunku Karwin obowiązuje objazd: od przystanku „Plac Kaszubski - Świętojańska 02" do przystanku „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM 04" ul. Świętojańską, 10 Lutego, Władysława IV i al. Zwycięstwa. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

- „Skwer Kościuszki - InfoBox 04" przy ul. 10 Lutego;
- „Armii Krajowej 04" (II wiata) przy ul. Władysława IV;
- „Kilińskiego 02" przy ul. Władysława IV.

Linia 710
W kursach od strony Redłowa obowiązuje objazd: od przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska 01" do przystanku „3 Maja 02", al. Piłsudskiego, ul. Władysława IV iִ 10 Lutego. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

- „Kilińskiego 01" przy ul. Władysława IV;
- „Armii Krajowej 03" (I wiata) przy ul. Władysława IV.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Statysta

Czy częstuje kremówkami i cukierkami ?!

E
Emeryt

I kto teraz wyśle dzieci na ŚDM ?! Kto ?!

S
S.O.

Pedofile są podobni w działaniu do bohatera filmu grozy pod tytułem: Ósmy pasażer Nostromo ! Był kiedyś w telewizji !

E
Emeryt, były doktorant PAN

Pedofil to pasożyt atakujący dolny i górny odcinek przewodu pokarmowego u dzieci i młodzieży. Ubiera się śmiesznie : na czarno, czerwono i złoto oraz biało. Jak jest perfidny i podstępny, każdy wie z doniesień prasowych ( i dotyczących kraju i Dominikany ).

Dodaj ogłoszenie