sportowy24
  Dlaczego Anita Włodarczyk nie pojawiła się w Cetniewie?...

  Dlaczego Anita Włodarczyk nie pojawiła się w Cetniewie? Konflikt z Konradem Bukowieckim zaostrza się

  ŁŻ

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Na zdjęciu: Anita Włodarczyk

  Na zdjęciu: Anita Włodarczyk ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Anita Włodarczyk miała być główną gwiazdą Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w pomorskim Cetniewie. Zawodniczka zrezygnowała jednak ze startu ze względu na obecność… Konrada Bukowieckiego.
  Na zdjęciu: Anita Włodarczyk

  Na zdjęciu: Anita Włodarczyk ©Lucyna Nenow / Polska Press

  A wszystko zaczęło się od… zaproszenia na niedzielny festiwal, które na swoim instastories zamieścił Konrad Bukowiecki. Na wielkim billboardzie, który przygotowali organizatorzy, widoczne były cztery osoby: Konrad Bukowiecki, Paweł Fajdek, Paweł Małachowski, a także Anita Włodarczyk. Tyle że tą ostatnią 21-letni polski kulomiot przysłonił czarnym paskiem za napisem "Już w niedzielę w @cos.opo w Cetniewie".

  Z całą pewnością zakrycie twarzy Włodarczyk nie było dziełem przypadku.
  Nie od dziś wiadomo, że Bukowiecki i Anita nie darzą się sympatią. Polska lekkoatletka odebrała to jako atak na… Kamilę Skolimowską, ku pamięci której odbywał się niedzielnym festiwal w Cetniewie. A zatem Włodarczyk postawiła organizatorom warunek: albo podziękują za start Bukowieckiemu, albo ona do koła nie wyjdzie. No i… nie wyszła.

  - Chodziło przede wszystkim o pielęgnację pamięci Skolimowskiej. Zgadzam się, że te zawody zawsze powinny łączyć, bo tego chciałaby Kamila, ale Konrad doprowadził do tego, że zaczęły dzielić. Uraziło mnie, że nie zachował standardów etycznych i nawet za to nie przeprosił - powiedziała Włodarczyk dla Polskiej Agencji Prasowej.

  Na tym jednak nie koniec konfliktu. Wielkimi krokami zbliża się Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. W zaplanowanej na 22 sierpnia imprezie w Chorzowie Włodarczyk też się nie pojawi. I jak podkreśla, że nie ugnie się pod żadną presją.

  "Oświadczam, że nie wystartuję w Memoriale Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 roku w Chorzowie. Podjęcie takiej decyzji było dla mnie bardzo trudne. Kamila zostanie na zawsze w moim sercu. Żadne formy nacisku, perswazji a nawet prób szantażu nie będą miały wpływu na zmianę mojej decyzji" - oznajmiła w oświadczeniu na Facebooku.  Można zatem powiedzieć, że konflikt w kadrze lekkoatletów zaostrza się. Już wcześniej mieliśmy jego pierwsze objawy. Podczas zgrupowania Biało-Czerwonych w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku, nasi reprezentanci zostali wyrzuceni z ośrodka w Chula Vista, bo w ich pokojach został znaleziony alkohol, co było surowo zabronione. Włodarczyk odcięła się wówczas od kolegów i koleżanek i wyraźnie dała do zrozumienia, że nie chce mieć z nimi nic do czynienia.

  Na ten moment końca konfliktu nie widać i raczej trudno będzie go zażegnać.

  Adam Małysz o Irenie Szewińskiej: Zawsze widziałem uśmiech na jej twarzy


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!