Diecezjalne marzenia o Bajce

  Diecezjalne marzenia o Bajce

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Stanisław Grunt, dyrektor ekonomiczny Kurii Biskupiej w Pelplinie, zarzuca burmistrzowi Chojnic, że sprawy bezprzetargowej sprzedaży budynku prywatnego przedszkola Bajka nie skonsultował z radnymi. Ci zgodzili się na sprzedaż wszystkich prywatyzowanych pięciu placówek, w tym Bajki.
  Jest to kolejny list w tej sprawie. Korespondencja toczy się od chwili podjęcia decyzji o przekazaniu przedszkoli w prywatne ręce, czyli od wiosny ub. r. Kuria biskupia trzykrotnie starała się przejąć intratny teren w centrum miasta, tuż obok Parku 1000-lecia, po sąsiedzku z Zespołem Szkół Katolickich. Odwołania do wojewody i radnych kończyły się niepomyślnie dla kurii.

  - Zarzut infułata Grunta jest bezzasadny - mówi Finster.
  - Są inne możliwości rozwoju szkoły katolickiej i cały czas je podkreślam. Z mojej inicjatywy temat z pewnością nie zostanie poruszony na sesji. Możemy jedynie list odczytać jak normalną korespondencję. Dla mnie ten temat jest zamknięty.

  Propozycja miasta dla biskupa to przekazanie ziemi i budynku stojącego w sąsiedztwie szkoły i przedszkola, tak zwanego konwiktu - sali gimnastycznej. Tutaj odbywają się zajęcia Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich.
  Przekazanie będzie możliwe po wybudowaniu nowej sali dla licealistów. Tę inwestycję sfinansuje powiat.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo