Diamentowa Liga. Synek sprzedał mu infekcję, lecz Machałek rzucił swoje

Jakub Guder
Osłabiony infekcją Piotr Małachowski zajął drugie miejsce podczas mitingu Diamentowej Ligi w Szanghaju.

Przed wylotem do Chin Piotr Małachowski zaraził się jakąś infekcją i długo wymiotował. Jak mówi - być może od synka. Wypadł jednak w Szanghaju całkiem przyzwoicie, rzucił 64.36 i zajął drugie miejsce. Zwyciężył Belg Philip Milanov, wicemistrz świata sprzed dwóch lat (64.94). Konkurs zapowiadany był jako pojedynek Małachowskiego z Christophem Hartingiem, który w Rio de Janeiro odebrał Polakowi złoty medal. Niemiec zajął jednak piąte miejsce (63.47). Tuż za jego plecami uplasował się drugi z naszych reprezentantów Robert Urbanek (61.94).

Kwalifikację na sierpniowe mistrzostwa świata wywalczył Adam Kszczot. Polak uzyskał czas 1:45.45 i chociaż przybiegł niecałą sekundę za plecami zwycięzcy Kipyegona Betta, to taki wynik dał ledwie piątą pozycję. Tuż za jego plecami metą przekroczył Marcin Lewandowski, lecz on minimum nie zdobył.

Nieźle wypadła w Państwie Środka Angelika Cichocka. Nasza mistrzyni Europy na 1500 z Amsterdamu okazała się najszybszą Europejką. Mało tego - wynik 4:06.23 to najlepszy rezultat w tym roku na Starym Kontynencie. To oczywiście także jest kwalifikacja na MŚ w Londynie.

Blisko rekordu życiowego była w rywalizacji na 400 m Justyna Święty. Ona też jest już pewna wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Do życiówki zabrakło jej tylko 0,03 sekundy. Czas 51.64 dał jej szóste miejsce.

Swój pierwszy start na otwartym stadionie w tym roku ma też za sobą Sylwester Bednarek. Zaliczył 2.24 i zajął szóste miejsce.

Kilku naszych mocnych lekkoatletów startowało w weekend na mitingu w Kielcach. Paweł Fajdek uzyskał w rzucie młotem 81.51, co jest najlepszych rezultatem w tym roku na świecie. Wśród kulomiotów najlepszy okazał się Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno). Wynik 21.51 to dla niego drugi rezultat w karierze.