Derby piłkarzy ręcznych. MMTS Kwidzyn lepszy od Wybrzeża Gdańsk

Marcin Lijewski zdobył dwie bramki dla Wybrzeża w Kwidzynie
Marcin Lijewski zdobył dwie bramki dla Wybrzeża w Kwidzynie Tomasz Bołt/Polskapresse
MMTS Kwidzyn pokonał Wybrzeże Gdańsk 32:27 (15:14) w derbowym meczu na inaugurację nowego sezonu w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych.

Beniaminek bardzo dobrze rozpoczął mecz w Kwidzynie. Wybrzeże przeważało, grało skutecznie, a w efekcie prowadziło 7:4. Z czasem jednak grę uporządkował bardziej doświadczony zespół gospodarzy, który po tzrech bramkach z rzędu Macieja Mroczkowskiego wygrał pierwszą połowę 15:14.

Początek drugiej części spotkania ponownie należał do zespołu z Gdańska, który w 35 minucie wygrywał 19:17. Trudy meczu lepiej wytrzymał jednak zespół MMTS, który wyszedł na prowadzenie 24:21, a kiedy na sześć minut przed końcem kwidzynianie wygrywali już 30:24, to stało się jasne, że to oni zdobędą punkty w meczu derbowym.

MMTS Kwidzyn: Kiepulski, Dudek - Mroczkowski 6, Rosiak 5, Seroka 5, Genda 4, Łangowski 4, Nogowski 4, Peret 3, Sadowski 1, Pilitowski, Szczepański, Zadura. Kary: 10 min.

Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński - Rogulski 8, Kondratiuk 5, Prymlewicz 4, Abram 3, Nilsson 3, Kornecki 2, Lijewski 2, Jasowicz, Rakowski, Sulej. Kary: 6 min.