Debata wyborcza 2019: Kto wygrał starcie w TVP? [SONDA] Jak politycy odpowiadali na pytania? [RELACJA]

Kacper Rogacin
Kacper Rogacin

Wideo

Debata przedwyborcza, która odbyła się we wtorek 1 października w budynku TVP, miała niezwykle gorący przebieg. Uczestnicy spierali się m.in. o kwestię rosyjskiego węgla kupowanego przez Polskę. Zapraszamy do przeczytania pełnego zapisu całej relacji.

Pierwsza przedwyborcza debata odbyła się we wtorek 1 października i była transmitowana przez Telewizję Publiczną. Debata rozpoczęła się o godz. 20.10. Prowadził ją prezenter Wiadomości Michał Adamczyk.

W debacie wzięli udział przedstawiciele wszystkich pięciu ogólnopolskich komitetów, które startują w wyborach parlamentarnych. Są to: Polskie Stronnictwo Ludowe + Kukiz'15 (Koalicja Polska), Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD, Wiosna, Razem), Konfederacja i Koalicja Obywatelska.

Quiz preferencji wyborczych

Przedstawicielem PSL był prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Prawo i Sprawiedliwość oddelegowało do debaty wicepremiera Jacka Sasina, natomiast Lewica wystawiła Andrzeja Rozenka. Przedstawicielem Konfederacji był Jacek Wilk, a Koalicję Obywatelską reprezentował były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Kto wygrał debatę wyborczą TVP?

 1. Konfederacja
  49.03%
 2. Koalicja Obywatelska
  15.84%
 3. Prawo i Sprawiedliwość
  14.88%
 4. Polskie Stronnictwo Ludowe
  11.34%
 5. Sojusz Lewicy Demokratycznej
  8.92%

Debata wyborcza TVP - sześć pytań

Debatę podzielono na sześć części. Składały się one z pytań do wszystkich uczestników. Każdy z nich miał po 60 sekund na wypowiedź. Każdemu przysługiwała też 30-sekundowa riposta. Oprócz pytań, kandydaci mieli też możliwość swobodnej wypowiedzi.

Runda 1 - Program Rodzina 500 Plus. Jest pan za utrzymaniem programu?

Borys Budka - KO
Chcę podkreślić, że nic, co zostało dane, nie zostanie zabrane. Co więcej, to właśnie posłowie PO zgłaszali w parlamencie, by 500 plus objęło wszystkie dzieci, by nikt nie był wykluczony. To właśnie PO postuluje też wprowadzenie 13 emerytury na stałe. Wprowadzenie 500 plus było możliwe, dzięki dobrym rządom PO. Zostawiliśmy Polskę w dobrym stanie, dzięki temu można było wprowadzić program.

Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL
Wczoraj zmarł Kornel Morawiecki. Człowiek odważny, w czasach, kiedy o odwagę było ciężko. Dlaczego nie debatują tu z nami Jarosław Kaczyński i Grzegorz Schetyna? My jako jedyny klub opozycyjny poparliśmy program 500 plus. Będziemy go kontynuować, bo służy rodzinom. Ale wprowadzimy też program emerytura bez podatku. Wprowadzimy ten program natychmiast.

Jacek Wilk - Konfederacja
Konfederacja ma najlepszy program gospodarczy, ze wszystkich komitetów. Proponujemy największą w historii Polski obniżkę podatków. Proponujemy najwyższą jak do tej pory kwotę wolną od podatku. Postulujemy też bardzo gruntowną reformę emerytalną. Przez to, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy w swoich rękach, Polacy będą mogli się szybciej bogacić.

Andrzej Rozenek - SLD
Lewica popiera program 500 plus, który pomógł wyciągnąć wiele polskich rodzin z biedy. Ale niestety PiS się zatrzymało. Nie poszło dalej. Nie pomaga polskim rodzinom, jeśli chodzi o dostępność do żłobków, czy przedszkoli. Nie ma publicznej komunikacji, nie ma wsparcia dla emerytów. Lewica to wszytko ma w swoim programie.

Jacek Sasin - PiS
Za rządów naszych poprzedników z PO i PSL bardzo wiele rodzin żyło w ubóstwie. Dlatego wsparcie rodzin było priorytetem naszego państwa. Program 500 plus zwrócił polskim rodzinom godność. Zlikwidował hańbę III RP, jaką były głodne dzieci. Ten program będziemy dalej realizować. Naszym konkurentom nie wierzcie. Mówią, że będą ten program ograniczać.

Runda 2 - Czy jest pan za legalizacją związków partnerskich jednopłciowych i adopcją dzieci przez te pary?

Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL
Nie jesteśmy za tym. Wprowadziliśmy do konstytucji związek kobiety i rodziny, jako wartość, której będziemy bronić. Korzenie chrześcijańskie i wartości to nasza duma. One sprawiają, że możemy odbudować wspólnotę.

Jacek Wilk - Konfederacja
Związki partnerskie są legalne, bo w Polsce nie ma przepisów, które by ich zabraniały. Lewica lubi posługiwać się zakłamanym językiem i wprowadzać w błąd, co do tak ważnych kwestii. Jest pytanie, czy związki partnerskie powinny być uregulowane. Uważamy, że sfera prywatna powinna zostać prywatną i państwo nie powinno się do niej wtrącać.

Borys Budka - KO
Godność człowieka jest dla nas fundamentalną wartością. Dla nas równość wobec prawa oznacza, że państwo nie narzuca tego, kogo mamy kochać i z kim zawierać nasze związki. Mówimy o tym, że nie ma mowy w naszym programie o adopcji przez pary jednopłciowe. Ale zapewnimy, że będzie możliwość dziedziczenia, wspólnego rozliczania się przez pary jednopłciowe.

Andrzej Rozenek - SLD
Lewica jest oczywiście za związkami partnerskimi. Każdy człowiek ma prawo do godności. Lewica przewiduje również w przyszłości adopcje, bo najważniejsze jest dobro dziecka, człowieka, a nie polityka. Rodzina może być różna, może składać się z samotnej matki. Nie należy pogardzać nikim. Lewica zadba o wszystkie rodziny.

Jacek Sasin - PiS
W Polsce trwa ofensywa środowisk LGBT, które chcą narzucić Polakom nieakceptowaną przez nas wszystkich rewolucję ideologiczną. My kierujemy się tolerancją, w kierunku do osób o innej orientacji homoseksualnej. Ale tolerancja nie oznacza afirmacji. Nie zgodzimy się na realizację planu Rabieja. Dzieci muszą być chronione, nie mogą być zabawką w rękach LGBT.

Runda 3 - Polityka zagraniczna i relacje polsko-amerykańskie

Jacek Sasin - PiS
Skuteczna polityka zagraniczna musi zagwarantować bezpieczeństwo Polsce i Polakom. My taką politykę prowadzimy. Opiera się ona o sojusz NATO i o Unię Europejską. Relacje z USA nigdy nie były tak dobre, jak za naszych rządów. Prowadzimy wiele transakcji, które wzmacniają naszą armię. Ale współpracujemy też gospodarczo, co zapewnia nam bezpieczeństwo energetyczne. Naprawiamy najgorszą w historii umowę gazową, którą zawarł rząd PO - PSL.

Andrzej Rozenek - SLD
Ostatnie cztery lata polityki zagranicznej PiS to pasmo porażek i katastrof. Wizytówką PiS-u jest 27-1. Takim wynikiem zakończyło się głosowanie w Brukseli, kiedy wszystkie państwa unijne były przeciwko rządowi PiS. Robicie najgorszą politykę zagraniczną od 30 lat. Lewica wprowadziła Polskę do UE.

Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL

Relacje z USA są bardzo ważne i trzeba je umacniać. Ale nie można opierać bezpieczeństwa Polski na relacjach z tylko jednym krajem. Musimy mieć dobre relacje z naszymi sąsiadami. Sukcesem będzie odblokowanie handlu na Wschód, wynegocjowanie największego budżetu dla Polski z UE. Mówienie, że to PSL odpowiada za niekorzystną umowę z Rosją, to kłamstwo. To PiS sprowadza bo horrendalnych cenach rosyjski węgiel.

RIPOSTA - Jacek Sasin - PiS
Panie wicepremierze Kosiniak-Kamysz. Przedstawiciel PSL jest ostatnim, który powinien mówić o sprowadzaniu węgla rosyjskiego do Polski. To wy doprowadziliście polskie górnictwo do upadku.

RIPOSTA - Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL
Panie premierze, nigdy nie byłem wicepremierem, ale rozumiem, że pan dobrze mi życzy. Ruski węgiel przywozicie w milionach ton do Polski. Sumienie macie już tym węglem wybrudzone.

RIPOSTA - Andrzej Rozenek - SLD
Nie da się słuchać tego, co mówi przedstawiciel PiS. To lewica wprowadziła Polskę do UE i NATO. Wy burzycie dobre stosunki Polski z innymi krajami.

Borys Budka - KO
Relacje ze Stanami Zjednoczonymi są bardzo ważne, ale równie ważne są relacje z Unią Europejską. To my wynegocjowaliśmy budżet dla Polski, blisko pół miliarda zł dla naszego kraju. Rząd PiS-u poniósł na tym polu olbrzymią klęskę. Otrzymamy 15 mld mniej.

Jacek Wilk - Konfederacja
Polityka zagraniczna istnieje wtedy, gdy jest długofalowa. Nie wstaliśmy z kolan, tylko zmieniliśmy klęczniki. USA jest dla nas bardzo ważne, ale musimy prowadzić wielowektorową, mądrą politykę zagraniczną, opartą o nasz interes narodowy. W polityce zagranicznej nie ma emocji. Są tylko interesy.

Runda 4 - Służba zdrowia

Jacek Wilk - Konfederacja
Konfederacja jest partią zdrowego rozsądku. Uważamy, że trzeba w Polsce zastosować rozwiązania, które sprawdziły się na świecie. Mamy świetnych lekarzy i pielęgniarki, którzy mogą nas leczyć. Problemem jest fatalna organizacja.

Borys Budka - KO
To oczywiste, że przez ostatnie cztery lata doszło do gwałtownego pogorszenia sytuacji w służbie zdrowia. PiS nie poradziło sobie z tym tematem. My proponujemy zwiększenie finansowania służby zdrowia, ale też mówimy, że strumień pieniędzy, który ta władza marnuje na nagrody, czy propagandę, będzie skierowany do Polaków.

RIPOSTA - Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL
Gdy słyszę, że polska służba zdrowia jest w stanie przedzawałowym, to jako lekarz pragnę stwierdzić, że jest ona po dwóch zawałach i trzeciego nie przeżyje. My zaproponowaliśmy pakt na rzecz zdrowia, który zwiększa finansowanie służby zdrowia, który zatrzyma polskich lekarzy u nas w kraju. Chciałbym, żeby wszyscy w studiu podpisali ten pakt, tak jak ja teraz podpisuję. Panie premierze, zapraszam do podpisania.

RIPOSTA - Jacek Sasin - PiS
Nie potrzebujemy żadnych paktów opozycji, żadnej propagandy. Powiem o faktach. Podczas naszych rządów wyraźnie wzrosła liczba lekarzy i pielęgniarek, kolejno o 11 tys. i 20 tys. Dziś lekarze dużo rzadziej wyjeżdżają za granicę, niż za rządów naszych poprzedników. W ciągu najbliższej kadencji podwoimy nakłady na służbę zdrowia, w stosunku do tych, jakie były za rządów naszych poprzedników.

RIPOSTA - Andrzej Rozenek - SLD
W Polsce ludzie umierają w kolejkach. Brakuje lekarzy, brakuje leków. Jest chaos w służbie zdrowia. Lewica skróci kolejki do lekarzy specjalistów do 30 dni. Obiecujemy 50 tys. więcej lekarzy i pielęgniarek.

RIPOSTA - Borys Budka - KO
Służba zdrowia jest w zapaści. Chciałbym państwu pokazać paragon hańby tego rządu. 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać, ponieważ rząd chce finansować nagrody dla ministrów.

Runda 5 - Czy jesteś za jawnością majątku małżonków rodzin najwyższych polityków?

Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL
Poparliśmy tę ustawę, ale zostanie ona wprowadzona dopiero po wyborach. Wprowadzimy coś lepszego, co niesie ze sobą Paweł Kukiz. Idea państwa, kontrolowanego przez obywateli. PiS się tego boi. Wprowadzimy ustawę antykorupcyjną i wzmocnimy ustawę antylobbingową. Oddamy prawdziwie władzę w ręce obywateli. To obiecujemy.

Jacek Sasin - PiS
To PiS było prekursorem wprowadzenia jawności do majątków polityków i rodzin polityków. Tej ustawy nasi konkurenci z PO nie poparli. Dziś mówią o rzekomych aferach w rządzie PiS. My zawsze tego z nas, kto zejdzie z drogi uczciwości, usuwamy bezwzględnie z polityki. Nie bronimy ich, jak bronili swoich politycy PO i PSL. Naszymi standardami są uczciwość i jawność.

Borys Budka - KO
Wystarczy zwykła ludzka przyzwoitość. Nie trzeba żadnych specjalnych ustaw, by żona premiera ujawniła majątek. Zapraszam państwa na stronę www.100aferpis.pl. Tam opiszemy wszystkie afery Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Wilk - Konfederacja
Oczywiście, że trzeba popierać jawność w życiu publicznym i ten postulat nie budzi żadnych wątpliwości. Natomiast nie będzie takie prawo wykonywane, kiedy organy ścigania nie będą niezależne od polityków i urzędników. Dlatego my postulujemy bardzo konsekwentne reformy ustrojowe, które oddzielą władzę ustawodawczą od wykonawczej. Jest też reforma prokuratury, która również ma być niezależna od polityków. Nie tak, jak jest teraz.

Andrzej Rozenek - SLD
Lewica jest za tym, by polityka była jawna. Postulaty PiS w tym zakresie brzmią komicznie. To PiS ma ogromny problem z ujawnieniem listy poparcia dla członków KRS. PiS chce wprowadzić pewien element dot. jawności. A w jaki sposób to wpłynie na zwykłego obywatela? Jedyne, co zrobiliście do tej pory, to zamieniliście sędziów i prokuratorów na swoich.

Runda 6 - Ile wynosi i ile powinna wynosić średnia dopłata do hektara dla rolnika?

Jacek Wilk - Konfederacja
Polska wieś umiera, pustoszeje. Nie uratujemy jej wysokością tych dopłat. Polscy rolnicy są dyskryminowani tym, że są traktowani nierówno, w stosunku do rolników z UE. Polska wieś jest też zadłużona jak nigdy do tej pory. Konfederacja postuluje 10-letni okres uchylenia płacenia podatku gruntowego.

Borys Budka - KO
W 2011 roku Jarosław Kaczyński obiecywał, że dopłaty do hektara będą takie, jak w UE. W tym roku Jarosław Kaczyński powtarza tę obietnicę. My do tego doprowadzimy. Ten rząd wprowadził ustawę, która ograniczyła handel ziemią i ograniczyła możliwość rozwoju polskim rolnikom. My damy polskim rolnikom oddech. Wywalczymy 15 mld więcej w nowym budżecie UE.

Andrzej Rozenek - SLD
Polski rolnik zasługuje na to, by mieć takie same dopłaty, jak rolnik francuski i niemiecki. Spór o przestrzeganie praworządności w Polsce może się skończyć tym, że polscy rolnicy w ogóle nie będą dostawali dopłat. Lewica zatroszczy się o rolników.

Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL
Kiedy rządziliśmy, doprowadziliśmy dopłaty do średniego poziomu w UE. Dziś obiecujemy, że to będzie 1200 zł do hektara. Rządzący obiecywali w 2015 roku, że to wprowadzą, ale nie wprowadzili. Najlepiej sytuację w rolnictwie oddają słowa ministra Ardanowskiego, który powiedział, że wnioski o modernizację gospodarstw leżą nie miesiącami, a latami. Rządamy dymisji tego ministra.

Jacek Sasin - PiS
PSL kompletnie oderwało się od spraw wsi i rolnictwa. Nieprawdą jest, że to PSL wyrównał wysokość dopłat. Dziś polski dostaje 216 euro dopłat. My gwarantujemy, że w ciągu dwóch lat doprowadzimy do wyrównania dopłat dla polskich rolników z dopłatami dla innych krajów UE.

SWOBODNE WYPOWIEDZI

Borys Budka - KO
Przez 8 lat zrobiliśmy wspólnie wiele dobrego dla Polski. Wynegocjowaliśmy doskonały budżet w UE dla Polski. Ale nie uniknęliśmy też błędów. Wyciągamy wnioski. Od czterech lat rozmawiamy z Polakami. Zachęcam was do tego, byście spojrzeli na nasze media społecznościowe. Tam pokazujemy ogrom pracy, jaką prowadzimy. Wspólnie możemy zbudować Polskę bez podziałów, Polskę wspólnoty.

Jacek Wilk - Konfederacja
Jak mówił nasz wielki przywódca, Wincenty Witos - albo będziemy gospodarzami na własnej ziemi, albo będziemy sługami obcych. Niestety Polska obecnie kieruje się w tę drugą stronę. Konfederacja jest uniezależniona od wszystkich powiązań, które do tej pory były. Mamy też najlepszy program dla Polaków, program m.in. największej w historii obniżki podatków.

Andrzej Rozenek - SLD
Mam dwójkę dzieci. Rozmawiam z nimi bardzo często o przyszłości Polski, o ich przyszłości, rozmawiamy też o historii. Zastanawiamy się, do czego doprowadziły nacjonalizmy i szowinizmy w Polsce. Moje dzieci wybierają lewicę. Chcą, by Polska była państwem równości.

Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL
Dziękuję za tę debatę. Szkoda, że w obliczu tak zatrważającej zapaści w służbie zdrowia, pan premier Sasin nie przyjął paktu dla zdrowia. Te wybory będą o prawdzie. Prawda może zwyciężyć 13 października. Mogą skończyć się rządy partii, które nigdy nie służyły Polsce. Proszę o państwa głos. Będę z całych sił pracował dla państwa.

Jacek Sasin - PiS
13 października zdecydujemy, czy obronimy nasze prawa, czy obronimy prawo do programu 500 plus, do 13 emerytury, do niższego wieku emerytalnego, do obniżonego PIT-u dla Polaków. O tym będą te wybory. PiS gwarantuje, że wszystko to, co jest naszym dokonaniem, zostanie utrzymane.

Narzędzia, które pomogą Ci wybrać

Na kogo głosować?

Trwa głosowanie...

W kampanii wyborczej...

Materiał oryginalny: Debata wyborcza 2019: Kto wygrał starcie w TVP? [SONDA] Jak politycy odpowiadali na pytania? [RELACJA] - Polska Times

Komentarze 86

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sławomir

dzieci w Polsce nie mogą decydować o swoim ciele

jak niewolnicy nie ubeswłasnowolnione ale bez praw do siebie

skoro chodzą do szkół i potrafią się uczyć i być świadome świata

dlatego bez ich z gody ze 100% zdrowych robi się kaleki wycina zdrowe części ciała bez diagnostyki bez badań historii choroby,nie obchodzi ich udowodnienie że robię szpagaty męski żeński podnosiłem nogę do potylicy do głowy z przodu w pełni wyprostowana trzymałam złączone nogi razem i nogę założoną na nogę nie uznał to za dowód w pełni zdrowej osoby

przez co tracą prawo do posiadania potomstwa i założenia rodziny i siebie samego ,zostają kalekami bez odwołania na zawsze

i do odzyskania części które stracili do śmierci starości bo żaden lekarz w Polsce nie chce mi oddać części objeździłam całą bo zabrania im w tym solidarność lekarska bronienia innych lekarzy wszystkich w Polsce i ich czynów popełnionych przestępstw kryją innych czyny dlatego nie naprawiają po kimś ,tak było w moim przypadku ze zdrowego baletmistrza zrobiono kalekę nie dano mi szansy obrony przywiezienia dokumentacji medycznej potwierdzającej że jestem 100% zdrowy i nie wymagam żadnego leczenia odmówiono mi wypisania na własne żądanie ze szpitala siło mnie przywleczono na operacje uwieziono i pozbawiono pośladków mięśni i ud i stawów biodrowych i kolanowych i wycięto nerwy genitalne od kręgosłupa i wydziedziczono a wcześniej od nikogo nie dowiedziałam się co na mnie szykują jaka operacje w ogóle że jakaś będzie mnie czekać lekarz jak trafiłam na operacje odmówił mi też diagnostyki przedoperacyjnej twierdząc że nie posiada sprzętu diagnostycznego bez mojej zgody podpisu przyjęcia na oddział podpisu zgody na diagnostykę badania rehabilitację leczenie operacje czy nawet na pobranie krwi bo odmówiłem bez moich podpisów i zgody mnie zoperował miałem 20 lat po operacji bez prawa do rehabilitacji wyrzucił mnie ze szpitala i do dzisiaj nie zgadza się przywrócić mi zdrowia traktuje jak niewolnika zresztą uciekł na emeryturę i zmienił miejsce zamieszkania zniknął bez śladu stając się nieosiągalnym nikt w Polsce nie chce mi pomóc , .miliony dzieci w Polsce umieszczone w ośrodkach są dawcami części lub okaleczane pozbawiane nóg rąk zdrowych oczu bo rodzicom nie podobał się kolor zdrowych kręgosłupów znam mnóstwo przypadków i osób tak potraktowanych tak niszczy się polskie społeczeństwo a sad na to że rodzice mieli pełne prawo zrobić z tobą co chcą .Operacje wbrew mojej woli zrobił ordynator Rafał Jastrzembski z kamiennej góry ma takich dzieci jak ja miliony na sumieniu odebrał mi wolną wole daną od narodzin do śmierci od boga pozbawił tożsamości płciowej ,

S
Sławomir

dzieci w Polsce nie mogą decydować o swoim ciele

jak niewolnicy nie ubeswłasnowolnione ale bez praw do siebie

skoro chodzą do szkół i potrafią się uczyć i być świadome świata

dlatego bez ich z gody ze 100% zdrowych robi się kaleki wycina zdrowe części ciała bez diagnostyki bez badań historii choroby,

przez co tracą prawo do posiadania potomstwa i założenia rodziny

i do odzyskania części które stracili do śmierci starości bo rzaden lekarz w Polsce nie chce mi oddać części objeździłam całą ,tak było w moim przypadku ze zdrowego baletmistrza zrobiono kalekę nie dano mi szansy obrony przywiezienia dokumentacji medycznej potwierdzającej że jestem 100% zdrowy i nie wymagam żadnego leczenia odmówiono mi wypisania na własne żądanie ze szpitala siło mnie przywleczono na operacje uwieziono i pozbawiono pośladków mięśni i ud i stawów biodrowych i kolanowych i wycięto nerwy genitalne od kręgosłupa i wydziedziczono .miliony dzieci w Polsce umieszczone w ośrodkach są dawcami części lub okaleczane pozbawiane nóg rąk oczu zdrowych kręgosłupów znam mnóstwo przypadków i osób tak potraktowanych tak niszczy się polskie społeczeństwo a sad na to że rodzice mieli pełne prawo zrobić z tobą co chcą .

G
Gość
5 października, 9:40, Gość:

Tylko KONFEDERACJA jest w stanie uratować kraj przed bandą czworga

Dokładnie, jedyny słuszny wybór to KONFEDERACJA! Ludzie otwórzcie oczy!

G
Gość

I tak wygra PiS, bo DAJE.

Dopiero kiedy inflacja zeżre socjal, ludzie zaczną potępiać rząd, odwracać się od niego i patrzeć w stronę innych: obiecają coś czy nie.

PiS wyznaczył nowy kierunek, bez rozdawnictwa nie wygra nikt. Możecie patrzeć na to sceptycznie, ale przekonacie się za rok. Notariusz DUDA żeby wygrać wytoczy ARMATĘ z obietnicami - i wygra.

P
Polak

Budka z paragonem hańby 16% nie no żenada.

M
Marcin z Kolbuszowej

Całe szczęście, że są jeszcze tacy politycy jak Poncyljusz. Mówią wprost, bez owijania w bawełnę. Kolbuszowej, jak i całemu Podkarpaciu, potrzeba zmian, aby się coś zmieniło. Koło wzajemnej adoracji miało już szansę, która nie została wykorzystana. Region potrzebuje zmian. Wierzę, że staną się one możliwe dzięki Poncyljuszowi i innym politykom z zewnątrz.

G
Gość
3 października, 09:51, Gość:

Głosowałem głosuję i będę głosował na PiS ! Ja i moja rodzina !

5 października, 9:51, Gość:

Po wyborach da wam popalić realizacja ustawy 447 , podatek kastralny itd.

Kastralny, tiaaa...

G
Gość
3 października, 09:51, Gość:

Głosowałem głosuję i będę głosował na PiS ! Ja i moja rodzina !

Po wyborach da wam popalić realizacja ustawy 447 , podatek kastralny itd.

G
Gość
2 października, 12:51, Gość:

Rządzić tylko może PIS !!!!!!

Głosując na PIS popierasz ustawę 447 jesteś zdrajcą narodu polskiego

G
Gość

Tylko KONFEDERACJA jest w stanie uratować kraj przed bandą czworga

Z
Zbigniew

Jak dla mnie jest tylko jeden godny zaufania kandydat w nadchodzących wyborach 13 października i to na niego zamierzam zagłosować - jest to Paweł Poncyliusz nr 1 na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 23. Jeszcze młody, ale już doświadczony biznesowo i politycznie działacz i polityk.

L
Leon
3 października, 08:14, killer:

A ja jestem za tym by PiS ustąpił miejsca towarzyszom z PO-KO. Jestem za wprowadzeniem wieku emerytalnego odpowiednio 80 lat dla kobiet, 85 dla mężczyzn, jeżeli ktoś nie osiągnął tego wieku, zabrać świadczenia i do pracy. Zabrać 500 , wprowadzić euro, robić wszystko by w Europie zachodniej żyło się lepiej kosztem takich krajów jak Polska, Czech, Węgry itp

3 października, 08:31, Leon:

Killer, bredzisz albo oglądasz tylko TVPis. Nie ma to jak dać sobie i swoim miliardy a za to ogołocić i zadłużyć Polskę na niespotykaną skalę, prawda? Dać nierobom 500, 300 i co jeszcze? A firmy ścigać żeby upadały? ZUS niedługo będzie 3x większy niż był 4 lata temu, wiec o czym mowa...

3 października, 12:44, ola:

Poczytaj ..dziś na stronie Fria tider...ile kasy dostają w Szwecji ,,nowi Szwedzi,,

Akurat goowno mnie interesują Szwedzi. Mnie interesuje tylko mój kraj Polska, rozkradany przez ten nie-rząd na prawo i lewo.

S
Szu

Ja tam sie.nie znam ale ktos w PIS powiniem sie zastanowic nad oficjalnym glosem opozycji, że POKO załatzałatwi 100 mld wiecej z UE. To pod korupcje podpada

B
Banda czworga never

Nigdy popisu

N
Nie głosuj na mafie

Nie głosuj na okrągły blat

Dodaj ogłoszenie