Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Debata Dziennika Bałtyckiego już 28 kwietnia. Rozmawialiśmy o ochronie Bałtyku i jego wybrzeża

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
Wideo
od 16 lat
W czwartek, 28 kwietnia 2022 roku w ramach akcji "Mój Bałtyk" odbyła się debata Dziennika Bałtyckiego. Podczas spotkania eksperci dyskutowali m.in. o tym jak zadbać skutecznie o czystość wód Morza Bałtyckiego i wybrzeża​ oraz jak uzyskać korzyści ekologiczne, nie ingerując nadmiernie w ekosystem.​ Debatę można było oglądać na profilu facebookowym Dziennika Bałtyckiego oraz w serwisie dziennikbaltycki.pl.

Według ekspertów Morze Bałtyckie to jedno z najpłytszych i jednocześnie najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie. Kluczowymi zagrożeniami dla jego ekosystemu jest postępująca eutrofizacja, intensywne połowy oraz zanieczyszczanie środowiska morskiego. Jak rozsądnie eksploatować zasoby naturalne, jak zmienić szkodliwe przyzwyczajenia, jak edukować i zwracać uwagę na problem śmiecenia, segregacji i recyklingu?

Dziennik Bałtycki w ramach naszej akcji "Mój Bałtyk" wraz z ekspertami zorganizował debatę o tych problemach, która odbyła się w siedzibie Polska Press o. Gdańsk 28 kwietnia o godz. 11. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: prof. dr hab. Marek Grzybowski, reprezentujący Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny, Mateusz Kowalewski, redaktor naczelny i wydawca gospodarkamorska.pl, Paulina Chroboczek, specjalista ds. Ochrony Środowiska Portu Gdańsk, Dariusz Lociński, Prezes Zarządu PGE Baltica oraz dr hab. inż. Marcin Łuczak z Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej..[/b] Debatę poprowadził redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego Artur Kiełbasiński.

Podczas spotkania zostały między innymi poruszone poniższe tematy:

  • Bałtyk jako morze pół-zamknięte. Jak zadbać skutecznie o czystość wód i wybrzeża.​
  • Morska energetyka wiatrowa, jako nowa gałąź gospodarczego wykorzystania morza. Jak uzyskać korzyści ekologiczne, nie ingerując nadmiernie w ekosystem.​
  • Rosnąca żegluga i przeładunki w portach, a ochrona przyrody. Kompromis trudny do uzyskania?​
  • Jak utylizować broń chemiczną leżącą na dnie Bałtyku. Wyzwanie na najbliższą dekadę, nie tylko dla Polski.​

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki