David Garrett w Ergo Arenie 27.10.2019. Niezwykłe show niemieckiego skrzypka [ZDJĘCIA, WIDEO]

TORZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (18 zdjęć)
Piątkowy koncert niemieckiego skrzypka Davida Garretta przyciągnął do hali Ergo Arena na granicy Gdańska z Sopotem ok. 3 tys. słuchaczy. Publiczność odebrała występ Garretta i jego zespołu z prawdziwym aplauzem. Trzeba przyznać, że należnym.

Pomysłem urodzonego w 1980 r. artysty na własną karierę jest używanie kompetencji klasycznie wykształconego skrzypka do grania muzyki w przeważającej mierze składających się z kompozycji popowych. Wśród typowej publiczności filharmonicznej taka formuła grania może prowokować w najlepszym razie wzruszenie ramion, ale na koncercie ta właśnie ryzykowna formuła okazała się niezwykle nośna. Garrett świadomie staje na granicy pomiędzy muzyką wysoką i niską i to co sobie zaplanował wykonuje w porywający i pełen wdzięku sposób.

Zobaczcie koniecznie wywiad z Davidem Garrettem

Koncert trwał około dwóch godzin i był podzielony na dwie części przedzielone przerwą. W obu częściach przeważały różnorodne kompozycje z muzyki popularnej od klasycznego popu przez szeroko reprezentowanego w programie rocka (znalazło się miejsce nawet dla Rage Against the Machine) po muzykę elektroniczną i hip-hop (oczywiście Eminem). Był disneyowski temat, ukłon w stronę Django Reihardta, ale także odrobina Czajkowskiego. To mógłby być groch z kapustą, ale dzięki temu, że Garrett dobrze panował nad stylistyczną spójnością swojej gry i że przywiózł pięciu znakomitych muzyków towarzyszących, temperatura koncertu nie opadała ani na chwilę. Każdy utwór był zapowiadany przez skrzypka krótkim wprowadzeniem, a zapowiedzi nie przerywały toku show, przeciwnie, budowały więź pomiędzy gwiazdą a publicznością. Skrzypek zastosował kilka innych sympatycznych trików, między innymi rozpoczął koncert grając poza salą i następnie przechadzając się między rzędami publiczności. Taki spacer ponowił jeszcze kilkakrotnie, za każdym razem budząc entuzjastyczne reakcje.

Tylko u nas! Spacer z Davidem Garrettem [WIDEO]

Osobowość Garreta i jego muzyków wystarczyła by stworzyć znakomite widowisko. Wystarczyła sama muzyka, wizualizacje oparte przeważnie na znanych wideoklipach do poszczególnych utworów i przytomnie obsługiwane oświetlenie. Żadnych dymów, laserów o mappingu nie wspominając. Trzeba wierzyć w siebie, by postawić na tak spartańską produkcję i wygrać.

Pod koniec było już bardzo gorąco, bis odbył się po zasłużonej owacji na stojąco. Po takim zakończeniu wieczoru trudno nie spodziewać się kolejnych koncertowych wizyt Davida Garretta w przyszłości.

David Garrett w Ergo Arenie 27.10.2019. Niezwykłe show niemi...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

u
utalentowany seksista !

..........cenzura niemiecka !

u
utalentowany seksista !

.................

M
Małgorzata

Chcę podziękować organizatorom za zaproszenie Davida Garretta do Polski. Byłam na Jego koncercie drugi raz, przeżycie cudowne. Geniusz muzyczny , jakim jest David Garrett ,Jego osobowość , charyzma, wielka pracowitość dają nam , słuchaczom , uczestnikom koncertów niesamowite emocje, sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze, lepsze, a my sami jesteśmy
ubogaceni pięknem i dobrem ,jakie płyną z tej muzyki. Dziękuję Panu Garrettowi za radość,
jaką wnosi w nasze życie i życzę Mu ogromnie dużo zdrowia, wytrzymałości psychicznej ,ludzi
prawdziwie Mu życzliwych i pomocnych i dużo dobrej energii od wszystkich jego fanów, w których zawsze będzie mieć wsparcie.

Dodaj ogłoszenie