Daniel Czapiewski został Człowiekiem Roku 2010

  Daniel Czapiewski został Człowiekiem Roku 2010

  Anna Bielińska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Daniel Czapiewski został Człowiekiem Roku 2010
  1/16
  przejdź do galerii

  ©G. Mehring

  Znamy już Człowieka Roku 2010 plebiscytu "Dziennika Bałtyckiego". W poniedziałek wieczorem w Filharmonii Bałtyckiej tytuł ten otrzymał Daniel Czapiewski - kaszubski przedsiębiorca i społecznik. Nagroda trafiła w jego ręcę za to, że własnymi siłami i pomysłowością stworzył atrakcję turystyczną w Szymbarku, ustępującą na Pomorzu tylko zamkowi w Malborku.
  Daniel Czapiewski jest właścicielem firmy Danmar w Szymbarku, stawiającej drewniane domy. Nazywany Kaszubskim Stolemem. Na terenie swojego zakładu stworzył "drewnianą wioskę", pokazując w ten sposób tradycje budowlane Kaszubów. Jest też założycielem Centrum Edukacji i Promocji Regionu, do którego sprowadził Dom Sybiraka spod Irkucka oraz 150-letnią Zagrodę Kaszuby Trapera z kanadyjskiego Wilna i Dom Powstańca Polskiego z tureckiego Adampola.
  Rekordy popularności bije słynny Dom Stojący na Głowie, a także wpisane do Księgi rekordów Guinnessa - największy grający fortepian świata i, do niedawna, najdłuższa deska świata. Nowa trakcja to browar kaszubski.

  - Ten sukses zawdzięczam ludziom, którymi się otaczam, zwłaszcza mojej rodzinie. Nigdy nie usłyszałem od brata tylu ciepłych słów - śmiał się laureat (przed przyznaniem nagrody na telebimie wyświetlono bowiem krótki film, w którym o zwycięzcy mówili jego krewni i znajomi). - Dziękuję również "Dziennikowi Bałtyckiemu", bo to on od samego początku towarzyszył nam w tym, co robimy na co dzień.

  - To człowiek, który potrafi wziąć sprawy w swoje ręce i jednocześnie dzielić się z innymi swoim sukcesem. To człowiek o dużej posturze i dużym sercu. Dzięki niemu kaszubszczyzna jest znana na całym świecie - mówił o laureacie Jarosław Wałęsa, który także wypowiadał się w wyemitowanym filmie.

  Oprócz nagrody głównej podczas gali w filharmonii wręczono także wyróżnienia za najlepszą reklamę zamieszczoną w "Dzienniku Bałtyckim", a także nagrody Top Produkt oraz Top Menedżer. W pierwszej kategorii nagrodę otrzymała firma Energa SA, najlepszym menadżerem został z kolei prezes zarządu tej spółki - Mirosław Bieliński. Najlepszym produktem okazała się natomiast Karta Turysty Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

  Ogłoszono także wyniki plebiscytu na Piłkarza Sezonu 2010/11, którym został Abdou Razack Traoré, piłkarz Lechii Gdańsk. Drugie i trzecie miejsce zajęli jego koledzy z drużyny - kolejno - Łukasz Surma i Krzysztof Bąk. Nagroda im. red. Eli Przewoźniak dla najlepszego młodego dziennikarza trafiła natomiast w ręce naszej redakcyjnej koleżanki - Anny Werońskiej.

  Uroczystość zakończyła się krótkim koncertem dwóch niezwykłych muzyków - Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego, którzy tym razem przyjechali do gdańskiej filharmonii specjalnie na jubileuszową , dziesiątą już edycję plebiscytu Człowieka Roku "Dziennika Bałtyckiego".

  Więcej przeczytasz we wtorkowym dodatku specjalnym "Dziennika Bałtyckiego"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gęba

  koleś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 55 / 78

  Taka gęba mówi sama za siebie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  spokojny!!!

  anonimo2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 158 / 135

  Pan Daniel jest cholerykiem a nie spokojnym człowiekiem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dolaczamy sie do opini super facet

  dianka N i donatka T (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 141 / 139

  i diana i donata chcialyby miec takiego brata

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  super facet

  andrzej z gdanska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 161 / 155

  znam czlowieka z niego dobro i rozum ocieka jest spokojny i szczery a jak trzeba to powie idz do cholery ;; andrzej z grupa mlodych amerykanow z chicago

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  as

  wedfa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 199 / 159

  gratulacje Danielku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo