Czyściej na gdańskim dworcu

  Czyściej na gdańskim dworcu

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kiedy na dworcu kolejowym Gdańsk Główny na dobre zapanuje porządek - dopytują nasi czytelnicy?
  Kolejarze twierdzą, że jest lepiej niż dwa miesiące temu, kiedy rozpoczynała się akcja czyszczenia dworca.

  W naszym szkolnym rankingu czystości dworców Gdańsk Główny dostał ocenę 4-. W komentarzu napisaliśmy m.in., że natychmiast do remontu powinien pójść tunel pod Podwalem Grodzkim. W tej sprawie dostaliśmy zapewnienie, iż już w lipcu dojdzie do spotkania zainteresowanych stron (tunel ma bowiem kilku zarządców terenu), którzy ustalą remontową strategię, a we wrześniu powinny sie rozpocząć prace.


  Uspokajamy jednocześnie tunelowych kupców, wśród których poszła fama, że rozpoczęto akcję wyrzucania handlarzy z tunelu. Precyzujemy - nikomu nie zależy na "wyrzuceniu", lecz na "ucywilizowaniu" dworcowego handlu. Domagają się tego przede wszystkim mieszkańcy, którzy z przejścia korzystają codziennie.

  Jeszcze przed wakacjami mają być załatane dziury w asfalcie na wysokości wejścia na perony SKM. Od połowy kwietnia dworzec jest zamykany w godzinach nocnych (między godz. 1 a 3.30), wówczas odbywa się kompleksowe sprzątanie. Adam Neuman, dyrektor Gdańskiego Oddziału Dworce Kolejowe PKP SA twierdzi, że od tego czasu sytuacja na dworcu zdecydowanie się poprawiła.

  - Tak samo ocenia to sanepid - twierdzi Neuman. Radna Agnieszka Owczarczak, członkini Komisji Turystyki i Promocji Miasta, zwróciła uwagę, że tunel pod Podwalem Grodzkim trzeba traktować całościowo, łącznie z dojściem do dworca PKS. Sam dworzec także zdecydowanie odbiega od norm przyzwoitości i wymaga remontu. Będziemy zatem monitorować zapowiedzi (mamy nadzieję, że takie niedługo się pojawią) remontu dworca autobusowego, a później - postępy w prowadzonych tam pracach.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo