Czym są ubezpieczenia direct?

Materiał informacyjny rankomat.pl
pexels.com
Wykupienie polisy OC wcale nie musi odbywać się bezpośrednio w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego albo u agenta. Coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia direct. Jeśli do tej pory nie spotkałeś się z takim określeniem, sprawdź na czym to polega.

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo szeroki. Pojawiają się nie tylko nowi ubezpieczyciele, ale również różne formy zawierania umów. Jedną z opcji jest ubezpieczenie direct, które niesie za sobą wiele korzyści.

Ubezpieczenie direct – na czym polega?

Ubezpieczenie direct jest dokładnie tym samym co każda inna polisa. Różnica polega na sposobie zawierania umowy – w tym pierwszym przypadku można ją podpisać na odległość, np. za pośrednictwem Internetu lub telefonu.

Warto podkreślić, że ubezpieczenie direct ma identyczny zakres ochrony. Oznacza zatem przejęcie odpowiedzialności finansowej przez ubezpieczyciela za szkody wyrządzone osobom trzecim podczas prowadzenia ubezpieczonego auta.

Więcej o funkcjonowaniu tego typu polisy przeczytasz w artykule pod adresem: https://rankomat.pl/samochod/ubezpieczenia-direct.

Ubezpieczenie direct – to się opłaca!

Ubezpieczenie w trybie direct to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienić można m.in.:

  • oszczędność czasu – nie musisz wychodzić z domu, aby podpisać umowę, bo wszystko odbywa się zdalnie
  • możliwość wypowiedzenia umowy – tylko w przypadku umów na odległość istnieje opcja wypowiedzenia umowy w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia bez podawania przyczyny
  • oszczędność pieniędzy – niektórzy ubezpieczyciele oferują dodatkowe rabaty za wykupienie polisy w trybie direct.

Wybierz ubezpieczenie direct i zaoszczędź

Czy wiesz, że ubezpieczenie direct może wykupić w dużo niższej cenie? Jeśli zależy ci na poczynieniu oszczędności, oblicz swoją składkę OC na Rankomat.pl. Jest to serwis porównywarkowy, który w jednym miejscu zbiera oferty od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Możesz jednocześnie skorzystać z darmowego kalkulatora, za pośrednictwem którego oszacujesz wysokość składki. Dowiesz się tym samym, u którego ubezpieczyciela możesz liczyć na najniższą składkę.

Jak to działa? Cała procedura sprowadza się do kilku kroków:

  • wypełniasz formularz, odpowiadając na konkretne pytania
  • otrzymujesz informację zwrotną
  • porównujesz dostępne oferty
  • wybierasz najtańsze OC.

Warto podkreślić, że porównywarka ubezpieczeń daje możliwość podpisania umowy z konkretnym ubezpieczycielem. I taka polisa uznawana jest za zawieraną w trybie direct.

Jeżeli skorzystasz z oferty towarzystwa ubezpieczeniowego przygotowanej po wypełnieniu formularza za pośrednictwem porównywarki, masz szansę zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Tyle średnio wynosi różnica między najdroższą a najtańszą składką na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Dodaj ogłoszenie