Czy jest praca w branży IT w Łodzi? Ta firma oferuje świetne warunki pracy!

Materiał informacyjny Barry Callebaut
Jeżeli szukasz pracy w branży IT, chcesz się rozwijać i pracować w Łodzi, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Łódź proponuje bowiem specjalistom z tej branży wiele ofert. Czy warunki są tutaj równie dobre jak w stolicy? Na jakie benefity możesz liczyć? Sprawdziliśmy to na przykładzie firmy Barry Callebaut, która w Łodzi ma Centrum Usług Wspólnych.

Branża IT w Łodzi – w jakich zawodach znajdziesz pracę na miejscu?

Łódź, a szerzej aglomeracja łódzka to jeden z najbardziej rozwiniętych pod względem gospodarczym obszarów w środkowej Polsce, oferujący wiele miejsc pracy. Biorąc pod uwagę dane Głównego Urzędu Statystycznego, w lipcu 2021 r. stopa bezrobocia wyniosła dla Łodzi 6,1%, a ogólnie dla całego województwa łódzkiego – 6,6%¹. Jeśli chodzi o branżę IT, zgodnie z rządowym Barometrem Zawodów² w Łodzi i okolicach mamy natomiast do czynienia z równowagą między popytem a podażą pracowników z tej grupy zawodowej. Osoby poszukujące pracy w IT w Łodzi nie powinny więc mieć szczególnych problemów ze znalezieniem dla siebie odpowiednich ogłoszeń choćby w takim miejscu, jak Centrum Usług Wspólnych firmy Barry Callebaut.

Praca w IT – na jakie warunki pracy możesz liczyć w Łodzi?

Średnie zarobki pracowników IT w Łodzi, zgodnie z badaniem społeczności IT przeprowadzonym w 2020 r.³, wyniosły 7845 zł netto. Plasowało to Łódź w środku stawki, jeśli chodzi o największe miasta w Polsce. Co ciekawe, biorąc pod uwagę to, jak wygląda branża IT w Łodzi, na wyższe zarobki, co umieszcza je w krajowej czołówce, mogą liczyć senior specjaliści, których mediana zarobków wynosi aż 11644 zł netto. Do tego trzeba doliczyć liczne benefity, takie jak np. ubezpieczenie grupowe, karta sportowa czy też dofinansowanie szkoleń i posiłków.

Przygotuj się na rozmowę o pracę w IT – to musisz wiedzieć!

Praca w IT w Łodzi jest możliwa do zdobycia, jeśli należycie przygotujemy się do rozmowy rekrutacyjnej. Podczas takiej rekrutacji mogą być poruszone kwestie dotyczące określonych zagadnień technicznych, w których na co dzień operujemy, w tym umiejętności dotyczące SAP. Rekruterzy bardzo często zadają bowiem pytania na temat umiejętności pracy w grupie czy wykonywania zadań pod presją czasu, stąd też warto mieć gotowe odpowiedzi na takie pytania, najlepiej poparte odpowiednimi przykładami z życia.

W trakcie rekrutacji do pracy w branży IT możemy być również zapytani o metody zdobywania wiedzy technicznej oraz o inne działania w naszym obszarze zawodowym, w tym udział w konferencjach, webinarach czy też meet-upach. Równie często kandydaci do branży IT dostają do wykonania zadanie praktyczne, jak np. przygotowanie określonego kodu przy rekrutacji na programistę.

Barry Callebaut – doskonałe warunki pracy w dziale IT

Wśród firm działających na terenie Łodzi wyróżnia się Barry Callebaut. Ta firma będąca światowym liderem w produkcji doskonałej jakości wyrobów kakaowych otworzyła tutaj Centrum Usług Wspólnych z ciekawą ofertą dla specjalistów z branży IT.

Podejmując pracę w IT Centrum Usług Wspólnych Barry Callebaut, dostajemy umowę o pracę z korzystnymi względem łódzkiego rynku zarobkami, a także możemy liczyć na całą gamę benefitów, takich jak:

  • premia roczna, której wysokość jest uzależniona od osiągniętych wyników pracy,
  • możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza szkoleń z zakresu umiejętności technicznych, miękkich oraz językowych,
  • ubezpieczenie na życie obejmujące także członków rodziny oraz prywatną opiekę medyczną dla pracownika i jego rodziny, w tym drugim przypadku – z pełnym dofinansowaniem ze strony firmy przy pakiecie podstawowym,
  • karta sportowa,
  • karta lunchowa z dofinansowaniem w wysokości 12 PLN za każdy przepracowany dzień,
  • dofinansowanie na święta Bożego Narodzenia oraz program kafeteryjny w ramach ZFŚS (Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych),
  • możliwość skorzystania z Pracowniczych Programów Emerytalnych oraz darmowej konsultacji prawniczej raz na kwartał.

W Centrum Usług Wspólnych Barry Callebaut skorzystamy ponadto ze strefy relaksu oraz czekolady, owoców i warzyw udostępnionych w biurze. Wszystko to sprawia, że nie warto się wahać ani minuty dłużej i zajrzeć na stronę internetową jobs.barry-callebaut.com, by zaaplikować na interesujące nas stanowisko.Praca w Łodzi w firmie oferującej doskonałe warunki w branży IT jest na wyciągnięcie ręki!

¹https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/bezrobotni-zarejestrowani-i-stopa-bezrobocia-stan-w-koncu-lipca-2021-r-,2,108.html, Data dostępu: 01.09.2021 r.
²https://barometrzawodow.pl/, Data dostępu: 01.09.2021 r.
³https://bulldogjob.pl/it-report/2020#zarobki_miasta_3, Data dostępu: 01.09.2021 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Czy jest praca w branży IT w Łodzi? Ta firma oferuje świetne warunki pracy! - Dziennik Łódzki

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki