Czy hiszpański krach dotknie Wyspę Spichrzów?

  Czy hiszpański krach dotknie Wyspę Spichrzów?

  Magdalena Szałachowska, Aleksandra Chomicka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Miała był nowoczesna hiszpańska wizja, a na razie są kolejne kłopoty - tak wygląda obecnie sytuacja na gdańskiej Wyspie Spichrzów. To jeden z najatrakcyjniejszych terenów pod inwestycje nie tylko w Gdańsku, ale całym województwie. Tyle tylko, że od 13 lat na wyspie nic nie udaje się zrobić.
  Ten stan rzeczy zmienić mieli Hiszpanie z Grupo Labaro, którzy mają jedną z najważniejszych działek na Wyspie Spichrzów. Jednak firma ma poważne kłopoty finansowe (z powodu sytuacji na hiszpańskim rynku nieruchomości), co stawia pod znakiem zapytania jej inwestycję w Gdańsku.

  - Sytuacja w Hiszpanii utrudnia nam uruchomienie przedsięwzięć, ale trudności są przejściowe - zapewnia Bartosz Piotrusiewicz, prezes Grupo Labaro Polska i zapewnia, że firma z wyspy nie zamierza się wycofać.


  W wersji optymistycznej Hiszpanie tak jak planują, wybudują na początek Nowy Spichlerz przy ul. Chmielnej. W wersji pesymistycznej - na należącej na nich działce nic się nie będzie działo i wszystko skończy się na zapowiedziach. To scenariusz znany z lat poprzednich. Przez ostatnich 13 lat nie udało się nawet rozstrzygnąć konkursu na zagospodarowanie tego terenu.


  17 mln zł

  za tyle Hiszpanie kupili w 2005 roku atrakcyjną działkę na gdańskiej Wyspie Spichrzów


  13 lat

  tyle czasu władze Gdańska próbują zmienić sytuację na Wyspie Spichrzów. Bez skutku  Cały raport o Wyspie Spichrzów dostępny w papierowej wersji Polski Dziennika Bałtyckiego

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trudności są przejściowe

  stary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Z pamiętnika młodego sekretarza:
  "Jak podaje PAP na plenum partii omawiano braki sznurka do snopowiązałek. Na szczęście władze oceniły, że te trudności są przejściowe. I rzeczywiście! Minęły...rozwiń całość

  Z pamiętnika młodego sekretarza:
  "Jak podaje PAP na plenum partii omawiano braki sznurka do snopowiązałek. Na szczęście władze oceniły, że te trudności są przejściowe. I rzeczywiście! Minęły żniwa, nadeszła jesień i sygnały minęły. Przez cała zimę i wiosnę też ich nie było. Dopiero następnego lata znowu zgłaszano jego brak ale nauczeni historią i mądrością naszej partii wiedzieliśmy, że to tylko przejściowe trudności i po żniwach sytuacja się unormuje."zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo