Cztery gole Legii

Waldemar Gabis
Piłkarze Legii pewnie awansowali do drugiej rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA, choć przed dwoma tygodniami w Warszawie ledwie zremisowali bezbramkowo z FK Homel.

Jan Urban, trener wicemistrzów Polski, nie mógł być pewny awansu także po pierwszej połowie wczorajszego rewanżu na Białorusi. To dlatego, że jego podopieczni grali słabo. W 20. minucie po błędzie stoperów i celnym strzale Richarda Bressana między nogami Jana Muchy, przegrywali 0:1. Sześć minut poźniej z karnego wyrównał Maciej Iwański.

Po przerwie było już zdecydowanie lepiej. Kolejne gole Iwańskiego (z rzutu wolnego w 62. minucie) oraz Sebastiana Szałachowskiego (52. i 66.), który zmienił w drugiej połowie nie najlepiej radzącego sobie na murawie Piotra Rockiego, dały Legii pewne zwycięstwo.

Wczoraj swój rewanż rozgrywali także piłkarze poznańskiego Lecha. Oni byli w lepszej sytuacji, bo w pierwszym spotkaniu pokonali na wyjeździe azerski Chazar Lenkoran 1:0 i pewni siebie czekali na rywali na własnym stadionie.

Mecz zakończył się po zamknięciu dzisiejszego wydania naszej gazety. Po pierwszej połowie było 1:1 po golach Stilicia (35.) dla Lecha i Ramazanova (44.) dla Chazara.